Aizdomās par fiktīvu vakcinēšanu, policija aiztur mediķi un trīs sabiedrotos [papildināts]

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Valsts policija (VP) aizturējusi četru personu grupu saistībā ar fiktīvu vakcināciju un vienā no kriminālprocesiem pabeigusi izmeklēšanu, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP), veicot operatīvā darbības, noskaidroja vēl kādu ārstniecības iestādi, kur iedzīvotāji par samaksu ieguvuši fiktīvas vakcīnas. Šonedēļ sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljonu tika aizturēta četru personu grupa: 1962.gadā dzimusi sieviete un divas 1989.gadā dzimušas sievietes, kā arī 1969.gadā dzimis vīrietis.

Viņu vidū ir viena medicīnas darbiniece, kā arī starpnieki naudas piegādes procesā un viena persona, kas saņēmusi fiktīvu vakcīnu.

Veicot piecas kratīšanas, tika izņemta skaidra nauda - 9000 ASV dolāru un vairāk nekā 6000 eiro, kas, iespējams, iegūti noziedzīgā ceļā.

Trīs aizturētie, tostarp medicīnas darbiniece, šobrīd atrodas izolatorā un tiks lemts par drošības līdzekļu piemērošanu šīm personām. Savukārt vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policijā sākts kriminālprocess par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un par prettiesisku labumu došanu.

Policijā nekomentēja, kurā ārstniecības iestādē notikusi fiktīvā vakcinācija. Tāpat netiek minēts vai šim kriminālprocesam ir saistība ar to, ka iepriekš Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS) un Vidzemes slimnīcā ieradās, it kā pret vīrusu vakcinēti pacienti, un slimnīcas mediķiem radās aizdomas, ka saslimušās personas patiesībā nav vakcinētas.

Savukārt saistībā ar kādu citu kriminālprocesu, VP rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādai amatpersonai par prettiesisku labuma došanu vakcinācijas centra darbiniekiem apmaiņā pret fiktīvu vakcināciju pret Covid-19.

VP atgādina, ka 21.jūlijā pēc saņemta signāla no ārstniecības personāla Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes sākts kriminālprocess par to, ka kāds vīrietis piedāvāja vakcinācijas centra darbiniekiem kukuli.

Saistībā ar notikušo tika aizturēts 1974.gadā dzimis vīrietis, kurš izteica prettiesisku labuma piedāvājumu vakcinācijas centra darbiniekiem par to, lai viņu nevakcinējot, tiktu veikti nepatiesi ieraksti Covid-19 vakcinācijas dokumentācijā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta saņemšanai. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks augustā žurnālistiem apliecināja, ka minētais vīrietis ir kādas iestādes amatpersona, Amatpersonas darbavietu Ruks neatklāja, taču tas neesot policists.

Vīrietis ir atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma panta par prettiesisku labumu došanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Aizdomās turētajam vīrietim ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Oktobrī krimināllieta tika nodota Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem. Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

Tāpat policija atgādina, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju visā Latvijā ir sākti vairāki kriminālprocesi, kuros šobrīd notiek aktīva izmeklēšana. Policija šajās lietās apzina to personu loku, kas, iespējams saņēmuši fiktīvas vakcinācijas sertifikātus.