Pārgalvīgs šoferis cenšas piekukuļot policistus ar 30 eiro

© pixabay.com

Aizvadītajā piektdienā, 10. septembrī, Valsts policija (VP) Limbažu novadā apturēja kādu pārgalvīgu braucēju, kurš, lai izvairītos no soda, policistam deva kukuli 30 eiro apmērā.

VP amatpersonas Limbažu novadā uz autoceļa Kocēni - Limbaži - Tūja apturēja kādu automašīnas vadītāju, kurš brauca ar ātrumu 122 km/h, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 70 km/h.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis amatpersonai piedāvāja samaksāt 30 eiro. Policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess.

Atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policijā arī uzsver, ka bezatbildīga un pārgalvīga autovadītāju rīcība apdraud ne tikai pašu transportlīdzekļa vadītāju, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais