Diennakts tumšajā laikā automašīnas notriekušas trīs vīriešus

Vakar diennakts tumšajā laikā traumas guvuši trīs vīrieši, kurus notriekušas automašīnas, ziņu aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta pārstāve Laura Bundule.

Vidzemē automašīnas notriekušas divus vīriešus. Iespējams, abi cietušie bijuši alkohola reibumā.

Viens no cietušajiem, 37 gadus vecs vīrietis, guvis kā smagu vērtējamas galvas traumu un vaļēju vēdera brūci. Tāpat smagas traumas guvis kāds 30 gadus vecs vīrietis, kuram smagi traumēta roka un galva. Abus notriektos vīriešus NMP dienesta mediķi nogādājuši slimnīcās.

Savukārt Jelgavā ap plkst.17 uz Kalnciema ceļa notriekts kāds 60 gadus vecs riteņbraucējs. Cietušais vīrietis guvis krūšukurvja sasitumu un kājas traumu, mediķi cietušo nogādājuši slimnīcā.

"Mediķi aicina iedzīvotājus būt ļoti piesardzīgiem diennakts tumšajā laikā šķērsojot ielas vai pārvietojoties gar ceļu malām. Smagākos gadījumos, kad gājējs tiek notriekts vai pat pamests gaisā un krītot atsitas pret mašīnu un zemi, cilvēks var gūt komplicētus roku, kāju, iegurņa, krūškurvja, ribu un mugurkaula lūzumi, kas var kombinēties ar iekšējo orgānu un galvas sasitumiem un asins izplūdumiem," klāsta Bundule.

Izejot uz ielas dienesta mediķi iesaka pie apģērba vai somas piestiprināt atstarojošu elementu, un, pārvietojoties pa ceļiem, šosejām un to nomalēm, izmantot arī iedegtus kabatas lukturīšus.

Pa ceļa nomali vai braucamo daļu būtu jāpārvietojas tikai tad, ja nav citu iespēju, un tādā gadījumā jāturas pēc iespējas tuvāk ceļa ārējai malai un jāiet pretim mašīnu braukšanas virzienam.

"Šķērsojiet ielu tam paredzētās vietās, pie luksofora vai gājēju pārejas, bet, ja tas nav iespējams, vairākkārtīgi pārliecinieties, vai izvēlētais ceļš ir drošs. Ejiet nevis taisnāko, bet drošāko ceļu. Tāpat kā autovadītāji nedrīkst pie stūres sēsties alkohola reibumā, arī gājēju drošība nav savienojama ar alkohola lietošanu," uzsver Bundule.

Latvijā

Kad pirms vairākiem gadiem publiskoja tā saucamos čekas maisus, uzzinājām daudzu cilvēku vārdus, kuri padomju laikā sadarbojās ar VDK. Bet līdz šim plašāku informāciju par pašiem čekistiem uzzināt bijis neiespējami, jo PSRS specdienesta darbinieku lietas pirms atmodas laika aizveda uz Maskavu. Tomēr iespējams, paveicot milzīga apjoma darbu, vēsturniekiem Latvijas valsts arhīvā būs izdevies atjaunot kaut nelielu daļu no informācijas, kāda izskatījās čekas struktūra no iekšienes, kas bija VDK darbinieki, kuri tad arī vervēja cilvēkus, lai piespiestu sadarboties ar čeku, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".