Nacionālboļševikam Aijo par aicinājumiem likvidēt Latvijas neatkarību piespriež cietumsodu

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien par aicinājumiem likvidēt Latvijas neatkarību nacionālboļševikam Benesam Aijo piespriedusi cietumsodu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz vienu gadu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Aijo atzīts par vainīgu Krimināllikuma 81., 82. un 83.pantā paredzētajiem nodarījumiem, proti, par aicinājumu vērsties pret Latvijas valsti, kā arī par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, un teritoriālo vienotību.

Spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas, kurš būs pieejams 31.maijā.

Aijo advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA pavēstīja, ka pašlaik vēl nav pieejams pilnais tiesas spriedums, lai varētu iepazīties ar tiesas motīviem, bet apliecināja, ka Aijo noteikti iesniegs apelācijas sūdzību, jo spriedumam nepiekrīt.

Šajā krimināllietā iepriekš noteiktais drošības līdzeklis - apcietinājums, palicis negrozīts, taču LETA jau rakstīja, ka Aijo jau vairākus gadus ir izsludināts meklēšanā.

2015.gada februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izsludināja Aijo meklēšanā minētajā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Aijo bija jāstājas tiesas priekšā, taču viņš bija aizbēdzis no Latvijas un tolaik paziņoja, ka atrodas pašpasludinātās "Luhanskas tautas republikas" armijas rindās Donbasā un piedalās kaujas operācijās.

2015.gada 19.februārī stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, kas aizliedz prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstīs. Ņemot vērā minēto Valsts drošības dienests (VDD) sāka jaunu kriminālprocesu pret Aijo un arī šajā lietā viņš izsludināts meklēšanā.

2019.gadā Aijo tika aizturēts Jarenskas ciematā, Krievijā, kur viņš bija ieradies, lai atbalstītu vides aktīvistus, kas iestājas pret atkritumu poligona izveidi Šijesas ciemā. Tomēr vēlāk Krievija atteicās Aijo izdot Latvijas varasiestādēm un piešķīra aktīvistam patvērumu.

Aijo savulaik Latvijā bija pazīstams kā neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas biedrs, tad iekļāvās tā dēvētās Doņeckas republikas Komunistiskajā partijā, bet pašlaik uzturas Krievijā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!