Par tramvaja vadītāja nogalināšanu Liepajā vīrietim draud mūža ieslodzījums

© Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Liepājā par tramvaja vadītāja nogalināšanu aizdomās turētajam vīrietim draud mūža ieslodzījums.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova aģentūrai LETA pastāstīja, ka policija turpina joprojām skaidrot notikušā iemeslus, taču zināms, ka uzbrukums nav bijis plānots.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par slepkavību. Par šādu noziegumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no pieciem līdz 20 gadiem.

Valsts policija kriminālprocesā nozīmēs nepieciešamās ekspertīzes. Policijā gan nekomentēja, kādas tieši ekspertīzes nozīmēs, taču LETA jau vairākkārt rakstījusi, ka pie šāda veida nodarījumiem likumsargi parasti nozīmē tiesu psihiatrisko un psiholoģisko ekspertīzi.

Krimināllikumā teikts, ka personām, kas izdarījušas noziegumus, bet sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir ekspertīzē atzītas par nepieskaitāmām, var noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus. Tie paredz ambulatora ārstēšanu medicīnas iestādē, ārstēšanu vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā un ārstēšanu specializētā psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi. Tāpat šādos gadījumos var personu nodot tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Jau ziņots, ka aizvadītajās brīvdienās tiesa lēma par tramvaja vadītāja nogalināšanu aizdomās turētajam vīrietim piemērot drošības līdzekli apcietinājumu.

Zināms, ka 1959.gadā dzimušais vīrietis ir iepriekš sodīts par svešas kredītkartes nelikumīgu izmantošanu.

Tāpat vīrietis bijis alkohola reibumā. Aizturētajam izelpā konstatētas 1,9 promiles alkohola.

59 gadus vecais tramvaja vadītājs pagājušajā ceturtdienā Liepājā darba laikā tika sadurts kaklā un no gūtajām traumām slimnīcā mira. Iespējamais uzbrucējs neilgi pēc uzbrukuma aizturēts.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais