Mežaparka bānīša vadītājs, kurš nāvējoši notrieca bērnu, pārsūdzējis tiesas spriedumu

© Nora Krevņeva/F64 Photo Agency

Mežaparka bānīša vadītājs ir pārsūdzējis sev nelabvēlīgo Rīgas apgabaltiesas spriedumu, kurā vīrietim par bērna notriekšanu un turpmāk iestājušos nāvi piespriests desmit mēnešus ilgs cietumsods.

Pašlaik lieta atrodas Augstākajā tiesā, bet izskatīšanas datums nav noteikts.

Iepriekš vēstīts, ka pērna gada 11.septembrī Rīgas apgabaltiesa piespriedusi desmit mēnešus ilgu brīvības atņemšanu vīrietim, kurš 2014.gada martā vadīja autovilcienu Mežaparkā un notrieca mazgadīgu velosipēdistu, kurš no gūtajiem miesas bojājumiem mira.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis pārkāpa Ceļu satiksmes noteikumus, vadot autovilcienu Mežaparka teritorijā. Viņš savlaicīgi nepamanīja, ka pretimbraucošais mazgadīgais velosipēdists netika galā ar velosipēda vadību un mainīja kustības virzienu uz apsūdzētā vīrieša vadītā transportlīdzekļa pusi. Apsūdzētais savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un pilnībā neapturēja autovilcienu, bet turpināja kustību uz priekšu, kā rezultātā notrieca velosipēdistu.

Rezultātā bērns mira. Apsūdzība celta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 260.panta otrajā daļā.

Lai arī iepriekš vīrietis apelācijas instancē tika attaisnots, pēc Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurora kasācijas protesta iesniegšanas, lieta atkārtoti tika skatīta apelācijas instancē un persona notiesāta ar reālu brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

Jau ziņots, ka 2014.gada 9.martā Mežaparkā gāja bojā 2007.gadā dzimis zēns, kurš, braucot ar velosipēdu, pakļuva zem 1944.gadā dzimuša vīrieša vadīta ekskursijas autovilciena. Vilcieniņš parka teritorijā kursējis nelegāli, jo vēl nebija noslēdzis kārtējo līgumu ar parka apsaimniekotāju, pašvaldības SIA "Rīgas meži", par šādas atrakcijas organizēšanu.

Latvijā

“Rakstivāls”, “Uz Tukumu pēc literatūras” un Vidzemes prozas lasījumi — nevar atcerēties citu gadu, kad Latvijā no nekā būtu radušies veseli trīs jauni literārie festivāli, turklāt to līmenis uzreiz ir tāds, ka tie ne vien elpo pakausī vecajiem pasākumiem, bet liek arī ieraudzīt to vājās vietas.

Svarīgākais