Autostāvvietu skandāls: nesaskatot būtisku kaitējumu, KNAB pret Pūci kriminālprocesu nav sācis

 
©Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesu pret bijušo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) nav sācis, jo Pūces darbībās nav konstatēts būtisks kaitējums.

Nesen KNAB lietā par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" maksas autostāvvietas mēneša abonementa izmantošanu piemērojis administratīvā pārkāpuma naudas sodu bijušajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP), bijušajam Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājam Edvīnam Balševicam un bijušajam Rīgas domes deputātam Andrim Bačkuram (LA).

Otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā deputāti interesējās kāpēc par Pūces gadījumu bijusi tikai administratīvā atbildība, nevis kriminālatbildība.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume un viņa vietniece Ineta Cīrule komisijā norādīja, ka atšķirība starp administratīvu pārkāpumu ir tāda, ka kriminālprocesa gadījumā jābūt konstatētam būtiskam kaitējumam.

"Vērtējām. Ir nozieguma sastāvs, taču ja nav konstatēts būtiskais kaitējums, tad nav tiesības un pamata sākt kriminālprocesu," uzsvēra Cīrule.

Jau ziņots, ka saskaņā ar KNAB secināto trīs amatpersonas - bijušais ministrs Pūce, Balševics un Bačkurs - nav ievērojušas likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Pārbaudes laikā KNAB secināja, ka toreizējās Rīgas domes amatpersonas Balševics un Bačkurs nodeva trešajai personai - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Pūcem, bezatlīdzības izmantošanai Rīgas domei piederošu mantu - SIA "Rīgas satiksme" maksas autostāvvietu mēneša abonementu.

Tādējādi Rīgas domes amatpersonas rīkojās neatbilstoši ar pašvaldībai piederošu mantu un savā darbībā neievēroja likumā noteiktos ierobežojumus valsts amatpersonām, norāda KNAB.

Savukārt Pūce, pieņemot dāvanu - izmantojot Rīgas domei piederošo maksas autostāvvietu mēneša abonementu -, prettiesiski guva sev labumu un pārkāpa valsts amatpersonai noteiktos dāvanu pieņemšanas ierobežojumus.

KNAB par minētā likuma normu neievērošanu Pūci, Balševicu un Bačkuru saucis pie administratīvās atbildības un piemērojis naudas sodus.

Pūce novembrī paziņoja par atkāpšanos no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata.

Pūce no ministra amata nolēma atkāpties pēc tam, kad publiski sameloja, ka nav izmantojis vai nopietni lūdzis partijas biedriem sarūpēt viņam Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Neskatoties uz neseno Pūces un abu minēto amatpersonu sodīšanu, KNAB turpina vērtēt informāciju par iespējamām nelikumībām ar citiem Rīgas domes deputātiem piešķirtajām bezmaksas stāvvietu kartēm.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!