Sākts kriminālprocess par medicīnisko pakalpojumu čeku neizdošanu

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde februārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret vienu personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros informēja VID pārstāvji.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidrots, ka laika periodā no 2015.gada oktobra līdz 2016.gada oktobrim persona, būdama valdes loceklis divos uzņēmumos, par sniegtajiem medicīniska rakstura pakalpojumiem saņēma no klientiem maksājumus skaidrā naudā kopsummā vairāk nekā miljona eiro apmērā. Par saņemtajiem maksājumiem netika izsniegti maksājumus apliecinošie dokumenti.

Šie ienākumi tika slēpti, netika uzrādīti uzņēmumu grāmatvedībā un no tiem netika aprēķināti valsts budžetā maksājamie nodokļi. Līdz ar to valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi neaprēķināta un nesamaksāta uzņēmuma ienākuma nodokļa veidā vairāk nekā 162 000 eiro apmērā, kas pēc tam tika legalizēti, mainot to piederību un slēpjot noziedzīgu izcelsmi.

Kriminālprocesa ietvaros sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Lai nodrošinātu mantisko jautājumu, iespējamo mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu, uzlikts arests nekustamajam īpašumam un diviem luksus klases automobiļiem par kopējo aptuveno tirgus vērtību 214 149 eiro.

Kriminālprocess 2021.gada februārī nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret vienu personu.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.