Personu grupa par vairāk nekā 30 000 eiro apkrāpj uzņēmumus Latgalē

 
©Pixabay

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonas pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā par vairāk nekā 10 uzņēmumu apkrāpšanu, kurā organizēta personu grupa, izmantojot finanšu instrumentus un cilvēku uzticību veica virkni noziedzīgu nodarījumu. Šī gada 9.septembrī izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un lietas materiāli nodoti Krāslavas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret piecām aizdomās turētām personām.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Krāslavas iecirknis 2019.gada 10. aprīlī uzsāka apvienoto kriminālprocesu pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem par krāpšanu, zādzībām, piesavināšanos nelielā apmērā, nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Kopā apvienoti 15 kriminālprocesi ar 48 epizodēm.

Izmeklēšanas gaitā, policijas darbinieki noskaidroja, ka no 2018.gada jūnija līdz 2019.gada jūnijam nenoskaidrotas personas veica krāpnieciskas darbības, iegūstot cilvēku uzticību tika noformēti kredīti un iegūti finanšu līdzekļi. Tāpat krāpnieki, izmantojot citu fizisko personu datus, vairākos uzņēmumos iegādājās mobilos telefonus uz nomaksu. Iegūtās viedierīces krāpnieki gan pārdeva, gan izmantoja savām vajadzībām. Jāsaka, ka personu grupa rīkojās pēc krāpnieku iecienītas shēmas. Tika iegūta cilvēku uzticība, lai izveidojušās draudzīgās komunikācijas rezultātā tiktu noformēts ātrais kredīts un iegūti finanšu līdzekļi. Kopā no uzņēmumiem tika iegūti vairāk nekā 30 000 eiro. Organizētā grupa, veica finanšu instrumentu izmantošanu, apkrāpjot 12 uzņēmumus un 32 personas Krāslavā, Dagdā, Daugavpilī, kā arī Aglonas, Riebiņu, Līvānu un Zilupes novados. Noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus personas izmantoja savām vajadzībām, kā piemēram, iegādājoties automašīnu.

Par šādām darbībām kriminālatbildība draud 5 personām, 1981., 1978., 1975.,1988. gadā dzimušiem vīriešiem un 1993. dzimušai sievietei. Visas personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu ja tās izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.