Rīgā laupītājs uzbrūk sirmgalvei un salauž viņai degunu; uzbrucēju aiztur zemessargs

© Pixabay

Aizvadītajā piektdienā ap plkst.11 Iļģuciemā kāds 1983.gadā dzimis vīrietis, pielietojot vardarbību, aplaupīja 1956.gadā dzimušu sievieti, taču neilgi pēc tam garāmbraucošs zemessargs palīdzēja vīrieti aizturēt.

VP skaidroja, ka pēc laupīšanas, neskatoties uz to, ka sievietei sitiena rezultātā tika lauzts deguna kauls, viņa sekoja laupītājam un vērās pēc palīdzības pie kāda garām braucoša velosipēdista.

Cietusī sekojot laupītājam piefiksēja vietu, kurā viņš centās slēpties. Velosipēdists izrādījās zemessargs un viņš arī palīdzēja notvert laupītāju.

Kad sieviete sekoja garnadzim, viņa redzēja kā vīrietis no somiņas izņem divus naudas makus un somiņu nomet. Viens no naudas makiem tika atrasts pie vīrieša, bet otrs atradās vietā kur viņš slēpās.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas, proti, par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu. Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu. 2018. gadā persona tika atbrīvota no apcietinājuma, kur pavadīja desmit gadus. Noziegums, kuru persona veica 17. jūlijā, nozogot sievietei somiņu un radot miesas bojājumus tika veikts neizciesta soda laikā atrodoties policijas kontrolē. Vīrietis nozieguma brīdī bijis alkohola reibuma stāvoklī.

18.jūlijā tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

VP izsaka pateicību zemessargam, kurš palīdzēja aizturēt vīrieti un atgūt sievietes personiskās mantas.

Latvijā

Jaunajai paaudzei - "Gen Z" un mileniāļiem līdz 30 gadu vecumam - Latvijā nav tādu vīrišķības stereotipu, kādi ir izteikti vecākām paaudzēm, secināts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) pētnieka un lektora Toma Kreicberga pētījumā.