Rāznas ezerā maluzvejnieki mēģinājuši iegūt īpaši aizsargājamas zivis

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Aizadītās nedēļas nogalē Rāznas ezerā Rāznas Nacionālajā parkā (RNP) Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori aizturējuši divus maluzvejniekus, kuri devās ezerā ar nolūku zvejot repšus - īpaši aizsargājamu zivju sugu - aizliegtā laikā, informēja DAP Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe.

Inspektori, turpinot pastiprinātu kontroli RNP ezeros lašveidīgo zivju nārsta laikā, piektdien devās reidā Rāznas ezerā un netālu no Lipuškiem ezerā pamanīja laivā divas aizdomīgas personas.

Tuvojoties laivai, inspektori redzēja, ka no laivā esošās vannas tiek izmests tīkls, bet, pārbaudot pašu laivu, tajā atrasts viens repsis - īpaši aizsargājama zivju suga. Savukārt uz vannas sienām novērotas repšu zvīņas lielā daudzumā.

Indriķe skaidroja, ka saskaņā ar noteikumiem par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos repšus aizliegts zvejot un paturēt lomā to nārsta laikā no 1.oktobra līdz 30.novembrim. Turklāt nodarījums pastrādāts aizsargājamā dabas teritorijā - RNP.

Abi maluzvejnieki aizturēti paskaidrojuma sniegšanai. Ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un izņemti pārkāpuma izdarīšanas lietiskie pierādījumi. DAP izskatīs administratīvo lietu un lems par soda noteikšanu par zveju lašveidīgo zivju lieguma laikā. Pārkāpējiem būs jāatlīdzina zivju resursiem nodarītie zaudējumi, kas par vienu iegūtu repsi lieguma laikā ir 180 eiro.

Par zivju iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz arī kriminālatbildību.