Daugvapilī tiesā vecākus, kuri situši savus sešus bērnus, vienam no viņiem salaužot kāju

 
©Jānis Saliņš/F64

Daugavpils tiesa nākamajā nedēļā ar apsūdzēto liecībām turpinās skatīt krimināllietu, kurā vecāki apsūdzēti par savu sešu bērnu sišanu, vienam no bērniem arī salaužot kāju, skaidroja tiesā.

Krimināllietas iztiesāšana turpināsies 7.oktobrī plkst.9, lai dotu iespēju apsūdzētajiem sagatavoties liecību sniegšanai. Tiesas sēde notiks, izmantojot izbraukuma videokonferences iekārtu, informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

Savukārt 21.oktobris rezervēts turpmākai tiesas sēdei.

Apsūdzētie lietā ir Nataļja un Jurijs Kovaļevski. Lieta tiesā nonāca 2017.gada 17.februārī. To skata tiesnese Jūlija Baufale.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, prokuratūras apkopotie pierādījumi liecina, ka vecāki pret saviem sešiem mazgadīgajiem bērniem pielietoja cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos, mazgadīgajiem nodarot fiziskas un psihiskas ciešanas.

Sutugina informēja, ka 2015.gada nogalē bērnu māte bērnam liedza ēdienu un dzērienu, bet, kad mazgadīgais, būdams izsalcis, bez atļaujas paņēma sev un noslēpa piena pudelīti un krūzi ķīseļa, viņa visu pārējo bērnu klātbūtnē sāka viņu lamāt un ar metāla kruķi veica vairākus sitienus pa bērna ķermeni, nodarot viņam smagus miesas bojājumus. Turpinot savas darbības, kas bija vērstas uz bērna mocīšanu, apsūdzētā tīši salauza cietušajam kāju.

Bērnam nodarītie miesas bojājumi tika slēpti.

Bērnu tēvs pielietoja fizisku vardarbību pret katru no bērniem, sitot viņiem ar koka nūju pa ķermeni. Bērnu māte vīra darbības nepārtrauca, informēja Sutugina.