Rēzeknē ģimenes ārste savtīgos nolūkos izrakstījusi apreibinošās vielas bez vajadzības

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Jānis Saliņš/F64

Rēzeknes tiesa vietējo ģimenes ārsti Irēnu Lopsu par pretlikumīgām darbībām ar psihotropām vielām turpinās tiesāt arī nākamgad, liecina informācija tiesu kalendārā.

Šonedēļ uz tiesu aicināti vairāki liecinieki. Taču tiesas sēde noslēgusies bez rezultāta.

Paredzēts, ka nākamās tiesas sēdes lietā notiks 22.novembrī un arī nākamgad, 24.janvārī, plkst.10.30. Lietu skata Ivars Dzindzuks.

Lietā apsūdzētas Irēna un Līga Lopsas. Pieejamā informācija liecina, ka apsūdzība celta ģimenes ārstei un viņas meitai, taču tiesa plašākus komentārus nesniedza.

Lopsas prakse darbojas Rēzeknē, Rūpnīcas ielā 7. Savukārt Rēzeknes novada pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka 2016.gadā ārste apbalvota ar novada pateicību par darbu Adamovas speciālajā internātpamatskolā.

Ģimenes ārste apsūdzēta par to, ka izrakstīja psihotropo vielu receptes bez medicīniskās nepieciešamības šīs vielas saņemšanai un šīs darbības izdarīja personiskas ieinteresētības dēļ.

Saskaņā ar apsūdzību, otra persona uzkūdīja recepšu izrakstīšanu psihotropās vielas saņemšanai, neatļauti iegādājās un glabāja realizācijas nolūkā aizliegto vielu, kā arī mēģināja nodot šādu vielu īslaicīgās aizturēšanas vietā ievietotai personai.

Jau ziņots, ka tiesībsargājošās iestādes arī iepriekšējos gados ir aizturējušas ārstus par nelikumīgu apreibinošo vielu izrakstīšanu.