Aizturētas divas policijas amatpersonas, kuras tur aizdomās par kukuļa pieņemšanu

 
©Aigars Eglīte/ F64 photo agency

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu un dokumentu viltošanu Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas.

Amatpersonu pienākumu izpilde saistīta ar personu, kurām piemērots drošības līdzeklis, uzskaiti un piemēroto drošības līdzekļu izpildes kontroli. Personas tiek turētas aizdomās par kukuļa pieņemšanu un dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar personu, kurām noteikta policijas kontrole un uzraudzība, uzskaites lietām.

Kriminālprocesā personas atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas un 327. panta, abām noziedzīga nodarījuma izdarīšanā iesaistītajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša tiesībaizsardzības iestāde, kuras funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki. Tāpat Iekšējās drošības birojs izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

 

Abonē