Krimināllietā par NBS bruņojuma piesavināšanos un naudas atmazgāšanu figurē 6 personas

Attēlam ilustratīva nozīme © Scanpix

Militārās policijas (MP) izmeklētajā kriminālprocesā par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bruņojuma un ekipējuma piesavināšanos un citiem noziegumiem kopumā figurē sešas personas, lai gan jau vairākiem karavīriem piemēroti disciplinārsodi, noskaidrots Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Pērn 31.augustā sāktajā kriminālprocesā izmeklēšana turpinās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījušas smagas sekas, jo organizētā grupā piesavinājās NBS bruņojumu un ekipējumu lielā apmērā. Tāpat notiek izmeklēšana par ilgstošu militāro šaujamieroču munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, kas izdarīta organizētā grupā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Patlaban kriminālprocesā sešām personām piemēroti ar brīvas atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Kriminālprocesā ir noteiktas vairākas ekspertīzes.

Ņemot vērā minēto par 2018.gadā izdarītajiem disciplīnas pārkāpumiem, kas saistīti ar materiāltehnisko līdzekļu aprites noteikumu neievērošanu bruņojuma jomā, deviņiem profesionālā dienesta un Zemessardzē dienošajiem karavīriem piemēroti dažādi disciplinārsodi.

Atvaļināšana no aktīvā dienesta pirms noteiktā laika piemērota Zemessardzes instruktoru sastāva karavīram. Rājiens piemērots vienam profesionālā dienesta vecākajam virsniekam, pieciem instruktoriem, kā arī vienam kareivim.

Tāpat no amatiem atstādināti trīs profesionālā dienesta instruktori un viens kareivis.

AM Preses nodaļā neatklāja vai starp disciplināri sodītajiem un no amata atstādinātajiem karavīriem ir personas, kuras figurē MP izmeklētajā kriminālprocesā.

Patlaban netiek izpausts kāda veida ekipējuma piesavināšanās notikusi. AM gan iepriekš ir apliecinājusi, ka inventarizācijas laikā tika konstatēta nakts redzamības ierīču pazušana. LTV rīcībā iepriekš rīcībā esošā informācija liecināja, ka no armijas nozagtās nakts redzamības ierīces, iespējams, tirgotas internetā. Arī iepriekš Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" NBS komandieris Leonīds Kalniņš apliecinājis, ka ekipējums nozagts, lai tirgotu.

Krimināllikums paredz, ka maksimālais sods par minētajiem nodarījumiem ir brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Latvijā

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) nedošot Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" jaunajai padomei mājienus vai uzdevumu nomainīt aviokompānijas valdes priekšsēdētāju Martinu Gausu, šovakar intervijā Latvijas Televīzijai pauda ministrs.

Svarīgākais