Spraigi notikumi Daugavpilī: Pēc pakaļdzīšanās pa mežu aiztur auto zagli

© F64 Photo Agency

8.martā Valsts policija saņēma informāciju par kādu Daugavpilī nozagto transportlīdzekli. Saistībā ar notikušo VP Daugavpils iecirknī uzsākts kriminālprocess, un faktiski stundas laikā pa karstām pēdām tika aizturēts iespējamais vainīgais – kāds 1978.gadā dzimis vīrietis. Jāpiebilst, ka aizturētājs iepriekš jau vairakkārt bija nonācis likumsargu redzeslokā. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu.

Šodien no rīta, ap plkst. 7:04 Valsts policija saņēma informāciju no kāda Daugavpils iedzīvotāja, kura acupriekšā bija nozagts viņam piederošs VW markas transportlīdzeklis. Saistībā ar notikušo VP Daugavpils iecirknī nekavējoties tika sākts kriminālprocess, savukārt nozagtās automašīnas apraksts nodots visiem norīkojumiem. Viens no VP LRP darbiniekiem tobrīd, dodoties uz dienesta pienākumu izpildes vietu, brauca pa Daugavpils apvedceļu, un pretējā braukšanas joslā pamanīja minēto VW mašīnu, kas tieši pirms brīža bija izsludināta meklēšanā. Likumsargs nomainot braukšanas virzienu, uzsaka pakaļdzīšanos, savukārt iespējamais zaglis palielinot braukšanas ātrumu, metās bēgt.

Pakaļdzīšanās turpinājās meža masīvā, un arī Križu mikrorajonā, taču pēc laika VW apstājās, no tā izkāpa vīrietis, kurš sācis bēgt kāda garāžu kooperatīva virzienā. Faktiski pēc 300 metriem vīrietis tika panākts un aizturēts.

Vēlāk tika noskaidrots, ka aizturētājs ir kāds 1978.gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk vairākkārt ir bijis tiesāts par analoģiskām auto zādzībām.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota vīrieša saistība ar šo noziedzīgo nodarījumu, savukārt transportlīdzeklis tuvākajā laikā tika atgriezts tā likumīgajam īpašniekam.

Atgādinām, ka pēc 175.panta 1.daļas, par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība) — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Latvijā

Biežākais mediju ētikas kodeksa pārkāpums, ko savos atzinumos konstatējusi Latvijas Mediju ētikas padome (LMĒP), bijis godprātības principa neievērošana, liecina LMĒP pārskats par mediju ētikas kodeksa piemērošanas praksi, izskatot piecu gadu laikā saņemtās sūdzības.

Svarīgākais