Jauns fenomens: Viltotu naudu uz Latviju sūta pat pa pastu

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Valsts policija (VP) pērn konstatējusi gadījumus, kad no Nīderlandes uz Latviju pa pastu tiek sūtīta viltota nauda - bezkontakta pieeja šādu noziegumu veikšanai ir jauns fenomens, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis deputātus informēja par VP pagājušā gada darba rezultātiem. Lai arī kopējais noziegumu skaits valstī samazinājies, palielinājies sevišķi smagu noziegumu īpatsvars, viņš skaidroja. Pērn tādi bijuši 1870 noziegumi, kas ir par 118 noziegumiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Sevišķi smagu noziegumu kategorijā viens no fenomeniem ir narkotiku kontrabanda, izmantojot pasta pakalpojumus, stāstīja Ķuzis. Pamatā gan šādu noziegumu izmeklēšana ir Nodokļu un muitas policijas kompetencē.

Tajā pašā laikā līdzīga shēma tiek izmantota arī viltotas naudas nogādāšanai Latvijā, uzsvēra policijas priekšnieks. "Mēs saņemam diezgan daudz viltotas naudas no Nīderlandes un tas notiek, izmantojot pasta sūtījumus," norādīja Ķuzis, skaidrojot, ka bezkontakta pieeja šādu noziegumu veikšanai ir jauns fenomens.

Turklāt policijas prakse liecina, ka faktiskais adresāts nemaz nenojauš, ka viņa adresi izmanto šādu lietu nosūtīšanai.