Lietā par izspiešanu Siguldas sporta kompleksa celtniecībā apsūdzēts arī atstādinātais advokāts

© Scanpix

Kriminālprocesā, kurā par vairāk nekā 90 000 eiro izspiešanu un saņemšanu Siguldas sporta kompleksa celtniecībā apsūdzēts SIA "Jurēvičs un partneri" valdes priekšsēdētājs Māris Jurēvičs, apsūdzēts arī atstādinātais advokāts Jānis Vaits, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija.

2017.gada 17.oktobrī Latvijas Zvērinātu advokātu padome Vaitu atstādināja no amata pienākumu pildīšanas, pamatojoties uz Advokatūras likuma normu, kas nosaka, ka no zvērinātu advokātu pienākumu pildīšanas uz pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības krimināllietā laiku atstādina tos zvērinātus advokātus, kuri ir aizdomās turētie vai apsūdzētie tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas saistīts ar zvērināta advokāta profesionālo pienākumu veikšanu, vai kuriem Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā kā drošības līdzeklis piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Aģentūra LETA arhīvā pieejamā informācija liecina, ka Vaits savas darbības laikā ir pārstāvējis vairākus lielus uzņēmumus civilstrīdos par līdzekļu piedziņu.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šo krimināllietu sāks skatīt 2019.gada 6.martā plkst.14, norādīts tiesu kalendārā.

Ģenerālprokuratūras novembrī presei izplatītajā paziņojumā, neminot apsūdzēto vārdus, norādīts, ka lietā apsūdzēts kādas uzņēmējsabiedrības atbildīgs darbinieks par neatļauta labuma pieņemšanu ne mazāk kā 90 187 eiro apmērā, kā arī kāds bijušais zvērinātais advokāts, kurš apsūdzēts par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Minētais kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai tika saņemts no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais - "Siguldas sporta kompleksa" bijušais būvuzraugs - apsūdzēts par to, ka viņš būdams uzņēmējsabiedrības atbildīgs darbinieks, izmantojot savas pilnvaras, prettiesiski pieprasīja un pieņēma naudu par darbības izdarīšanu labuma devēja interesēs.

Nauda apsūdzētajam tikusi nodota par to, lai viņš kā būvobjekta būvuzraugs, kurš personīgi veica un vadīja būvuzraudzību iepriekš minētajā objektā, neliktu šķēršļus projekta realizācijai un objekta nodošanai pasūtītājam līgumā paredzētajos termiņos, kā arī lai šī līguma izpildes ietvaros pret būvdarbu izpildītāju no būvuzraudzības veicēja "Jurēvičs un partneri" būtu labvēlīga attieksme būvdarbu pieņemšanā un nodošanā.

Sporta kompleksa bijušais būvuzraugs un kāds bijušais zvērināts advokāts apsūdzēti arī par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Daļa no naudas nodota ar naudas pārskaitījumu bijušajam advokātam, noformējot darījumu par juridiskas palīdzības sniegšanu kādam SIA.

Bijušais būvuzraugs apsūdzēts pēc Krimināllikuma 198.panta ceturtās daļas par neatļauta labuma pieņemšanu lielā apmērā un Krimināllikuma 217.panta pirmās daļas, savukārt bijušajam advokātam inkriminēts Krimināllikuma 217.panta pirmajā daļā paredzētais noziegums - uzņēmumam, iestādei vai organizācijai likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšana vai viltošana.

Patlaban tiesā vēl nav nozīmēts, kad tiks sākta lietas skatīšana.

Jau vēstīts, ka 2017.gadā KNAB uzsāka kriminālprocesu par, iespējams, kukuļa lielā apmērā izspiešanu saistībā ar būvobjekta nodošanu ekspluatācijā un par dokumentu viltošanu būvniecības objektā, aģentūru LETA informēja KNAB.

Latvijas Televīzija ziņoja, ka KNAB redzeslokā nonācis būvuzraudzības uzņēmums SIA "Jurēvičs un partneri" un kukulis esot prasīts saistībā ar Siguldas sporta kompleksa nodošanu ekspluatācijā.

Latvijā

Lai no nākamā gada nodrošinātu pilnvērtīgu Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) darbību, papildus budžeta finansējumam nepieciešams novirzīt rezervētos līdzekļus 2025. gadam un 2026. gadam 8,5 miljonu eiro apmērā un turpmāk ik gadu 6,9 miljonu eiro apmērā, liecina Tiesību aktu portālā iesniegtais Kultūras ministrijas informatīvais ziņojums.