Arī bijušais Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieks Jānis Balodis šodien tiesā neatzina savu vainu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, taču norādīja, ka par lielveikala "Maxima" ēkas sagruvušajām kopnēm atbildība būtu jāuzņemas to ražotājam SIA "Vikom industry".
Balodis savās liecībās skaidroja, ka, strādājot būvvaldē, viņš vadīja komisiju, kura lēma par būvobjekta Priedaines ielā 20 pirmās kārtas nodošanu ekspluatācijā. Viņš uzsvēra, ka komisija darbojās atbilstoši visiem spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, tostarp, pieaicinot būvdarbos iesaistītās personas.
Viņš skaidroja, ka komisija darbojās uz vietas objektā, to vizuāli apsekojot, kā arī iepazīstoties ar būvobjekta dokumentiem, kas atradušies ēkas tirdzniecības zālē, kur visi komisijas darbinieki varējuši tiem brīvi piekļūt.
Balodis uzsvēra, ka ne viņš, ne citi būveksperti nekonstatēja jebkāda veida deformācijas jumta kopnēs. Viņš norādīja, ka ēka tika nominēta vairākiem arhitektūras apbalvojumiem un šo apbalvojumu žūrijas komisijas apsekoja ēku un arī nekonstatēja jebkāda veida strukturālus bojājumus.
Komentējot kopnes, kuru sabrukšana izraisīja traģēdiju, Balodis norādīja, ka par tām atbildība būtu jāuzņemas ražotājam "Vikom Industry", jo kopnes ietilpst nereglamentētajā būvniecības sektorā un par to pilnīga atbildība ir jāuzņemas ražotājam.
Balodis, tāpat kā visi pārējie apsūdzētie, pilnībā noliedza savu vainu.
Patlaban tiesas sēdē pasludināts pārtraukums, pēc kura procesa dalībnieki uzdos jautājumus Balodim.
Balodis ir jau astotais no deviņiem apsūdzētajiem, kas sniedzis savas liecības.
Jau vēstīts, ka tiesā tiek izskatīta krimināllieta par 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.
Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.
Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.
Šīs personas ir ēkas būvinženieris Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.
Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai - izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.
Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija. Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī "Maxima" darbiniece Inna Šuvajeva.
Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.