Imantā jaunietis uz skolu ierodas ar ''Airsoft'' ieroci

 
©Reuters / Scanpix

Kāds skolēns trešdien mācību iestādē Imantā ieradies ar "Airsoft" spēles ieroci, kuru policija izņēmusi un tagad gatavojas vērtēt jaunieša atbildību, pavēstīja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāve Lāsma Zemene.

17 gadus vecais jaunietis parādīja, ka viņam pie sāniem piestiprināta ieroča maksts, kurā atradās "Airsoft" ierocis.

RPP saņēma informāciju, ka viens skolas audzēknis mācību iestādē ieradies ar ieroci. Ierodoties notikuma vietā, sastapta policiste, kas ikdienā pie mācību iestādes nodrošina sabiedrisko kārtību. Kopīgi apsekota izglītības iestāde un atrasts aprakstam atbilstošs puisis.

17 gadus vecais jaunietis parādīja, ka viņam pie sāniem piestiprināta ieroča maksts, kurā atradās "Airsoft" ierocis.

Puisis tika pavadīts līdz policijas operatīvajam transportlīdzeklim. Jaunietis kategoriski noliedza liecinieku sniegtās liecības par to, ka viņš izglītības iestādē esot ieroci izņēmis no maksts, rādījis citiem audzēkņiem un vairākas reizes pārvilcis ieroča aizbīdni. Tāpat viņš apgalvoja, ka pēc skolas plānots treniņš ar ieroci, tāpēc to laika taupības nolūkos paņēmis uz skolu.

Turpmāko procesuālo darbību veikšanai uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri izņēma ieroci un vērtēs jaunieša atbildību.