Sākot ar Līgo dienu, maksimālais sods par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā būs līdz 1000 latiem

No rītdienas, 23.jūnija, maksimālais naudas sods, ko varēs piemērot par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, būs līdz 1000 latiem, bet vadīšanas tiesības varēs atņemt uz četriem gadiem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Satiksmes ministrijā.

Šādu sankciju ieviešanu paredz grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas otrdien, 22.jūnijā, publicēti laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Jaunās izmaiņas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs vai izelpā ir 0,2-0,5 promiles, vadītāju, kura stāžs ir mazāks par diviem gadiem, varēs sodīt ar 150-300 latu lielu naudas sodu un atņemt autovadītāja apliecību uz sešiem mēnešiem.

Ja vadītājam konstatēs 0,5-1 promili, viņam piemēros naudas sodu 300-450 latu apmērā un atņems vadīšanas tiesības uz vienu gadu.

Konstatējot 1-1,5 promiles alkohola reibuma, vadītājam varēs piemērot 5-10 diennaktis administratīvā aresta, naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības.

Savukārt pārsniedzot 1,5 promiļu alkohola koncentrāciju organismā, vadītājam varēs piemērot administratīvo arestu uz 10-15 diennaktīm, naudas sodu 800-1000 latu apmērā un atņemt vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Šādi sodi attiecas arī uz vadītājiem, kuru organismā konstatē narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas, kā arī par bēgšanu no policijas.

Būtībā līdz šim APK spēkā esošie sodi par braukšanu reibumā ir palielināti gandrīz divas reizes. Patlaban maksimālais naudas sods par braukšanu reibumā ir 500 lati. Savukārt maksimālais termiņš, uz kādu ir iespējams atņemt vadīšanas tiesības, ir divi gadi.

Jaunās sankcijas paaugstinās ceļu satiksmes drošību un preventīvi samazinās to negadījumu skaitu, kas izraisīti reibumā, norāda Satiksmes ministrija. Jau ziņots, ka Latvija sasniegusi Veronas deklarācija noteikto mērķi - līdz 2010.gadam vairāk nekā uz pusi samazināts bojāgājušo skaits salīdzinājumā ar 2001.gadu. Darbs šai jomā jāturpina, jo līdz 2013.gadam negadījumos bojāgājušo skaits jāsamazina par 70% iepretim 2001.gada rādītājiem.

Svarīgākais