Beidzot tiesā nonākusi lieta par trīs mēnešus vecā zīdaiņa piekaušanu

© Rūta Kalmuka/ F64 Photo Agency

Pēc piecus gadus ilgas izmeklēšanas līdz izskatīšanai Rīgas rajona tiesā nonākusi krimināllieta, kurā par zīdaiņa piekaušanu tiek tiesāts bērna tēvs, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Bērna māte raidījumam stāstījusi, ka liktenīgajā vakarā viņa viesojusies pie vecākā dēla.

Prokuratūra uzskata, ka ir savākts pietiekami daudz pierādījumu, kas apliecina, ka trīs mēnešus vecajam dēlam tēvs radījis smagus miesas bojājumus, tostarp galvaskausa plīsumus trīs vietās.

Bērna māte raidījumam stāstījusi, ka liktenīgajā vakarā viņa viesojusies pie vecākā dēla. Tēvs pret bērniem iepriekš esot izturējies labi, tāpēc zīdaini bez bažām esot atstājusi viņa uzraudzībā.

Atbraukusi mājās, sieviete bērnam uz galvas ievērojusi apsārtušu zilumu. Bērna tēvs teicis, ka miegā trāpījis bērnam ar elkoni.

Prokurore raidījumam skaidroja, ka tiesu prāvas cietsirdīgai attieksmei pret bērniem nav rets gadījums, taču šis gadījums ir īpašs smago traumu un seku dēļ. Cietušais zīdainis diennakti pēc traumas gūšanas nesaņēma medicīnisko palīdzību.

Valsts apsūdzība tēvam uzrādīta par miesas bojājumu nodarīšanu, bet apsūdzība par cietsirdīgu izturēšanos pret bērnu uzrādīta abiem vecākiem. Šajā gadījumā par novēlotu vēršanos medicīnas iestādē.

Bērna tēvs raidījumam atteicies komentēt notikušo.

Bērna māte stāstījusi, ka dzīvesbiedrs iepriekš bijis pret viņu vardarbīgs, arī tas bijis viens no iemesliem, kāpēc sākotnēji baidījusies vērsties pēc palīdzības.

Prokurore gan norāda uz mātes morālu atbildību, paliekot vardarbīgās attiecībās.

Kā vēstīja raidījums, policija divas reizes pierādījumu trūkuma dēļ izbeidza kriminālprocesu.

Uzraugošā prokurore šajā lietā ir Agnija Zvirgzdiņa. Viņa ir jau trešā uzraugošā prokurore šajā lietā.

Nākamā tiesas sēde paredzēta septembra sākumā un būs slēgta.

Latvijā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka līdz 15.janvārim ienākumi no kapitāla pieauguma ir jādeklarē tiem cilvēkiem, kam kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem nevienā no 2024. gada ceturkšņiem nepārsniedza 1000 eiro, kā arī tiem, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem 2024. gada 4. ceturksnī ir pārsnieguši 1000 eiro.

Svarīgākais