Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) tā dēvētajā AS "Latvenergo" amatpersonu lietā ir aizdomas par 1,13 miljoni eiro (791 000 latu) atmazgāšanu, un aizturēto skaits pieaudzis līdz astoņiem - pieci uzņēmumu "Latvenergo" un AS "Sadales tīkls" darbinieki un trīs privātpersonas, aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs.
Pēc KNAB domām, valsts uzņēmumu pārstāvji, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji dienesta interesēm, ar mērķi prettiesiski gūt sev materiālu labumu nodrošinājuši labvēlīgu lēmumu pieņemšanu dažādu privātu uzņēmumu interesēs saistībā ar publiskajiem iepirkumiem un rekonstrukcijas darbiem vairākos objektos.
"Latvenergo" amatpersonas un kāda privātā komercuzņēmuma īpašnieks organizētā grupā saskaņā ar iepriekšēju vienošanos īstenojuši noziedzīgi iegūtu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu lielā apmērā, izmantojot Latvijā un ārvalstīs reģistrētus uzņēmumus un veicot darījumus ar nekustamajiem īpašumiem un ieguldījumus tām piederošajos uzņēmumos. Tā rezultātā tika legalizēti naudas līdzekļi ne mazāk kā 1,13 miljoni eiro, norāda Vitenburgs.
Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi esot pietiekami, lai KNAB izmeklētājs atzītu divas "Latvenergo" amatpersonas par aizdomās turētajām ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā mantkārīgā nolūkā un naudas atmazgāšanā lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa. Divas "Sadales tīkls" amatpersonas atzītas par aizdomās turētajām ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā mantkārīgā nolūkā. Savukārt trešais šī valsts uzņēmuma darbinieks un divas privāto uzņēmumu amatpersonas tur aizdomās par nozieguma atbalstīšanu, bet viena no privātpersonām - arī naudas atmazgāšanu.
Kā ziņots, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pēc KNAB lūguma ir apcietinājusi "Latvenergo" prezidentu Kārli Miķelsonu, viceprezidentu Aigaru Meļko un viņu biznesa partneri, konsultāciju jomas uzņēmēju Andreju Livanoviču.
Pārējām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties noteiktām personām, bet valsts uzņēmuma darbiniekam - arī aizliegums pildīt amata pienākumus.
Kā ziņots, aizturēto personu advokātu līdz šim teiktais liecina, ka iespējamie noziegumi varētu būt saistīti ar Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC-2) rekonstrukciju.
Kriminālprocess sākts par "Latvenergo" amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām laika posmā no 2006.gada līdz 2010.gada jūnijam - dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa.