Vardarbīgu vīra mātes un vedeklas strīdu Imantā nākas izšķirt policistiem

© f64

Pirmdien, 6.augustā, neilgi pirms pulksten 11.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no kādas vecāka gadu gājuma sievietes, kurai bija izcēlies konflikts ar dēla dzīvesbiedri. Vedekla strīda laikā ziņotājai bija iesitusi pļauku. Apstākļu noskaidrošanai nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, sastapa abas konfliktā iesaistītās personas. Abas sievietes tika izjautātas par konflikta iemesliem.

Izsaucēja kā galveno strīda iemeslu atklāja, ka vedekla neļaujot izvest pastaigāties mazmeitu. Savukārt bērna māte papildināja, ka notikuma dienā paziņojusi par drīzumā plānoto dzīvesvietas maiņu. Savukārt attiecībā par pārmetumiem saistībā ar bērnu, sieviete atcirta, ka viņas meita esot no pirmās laulības, nevis no izsaucējas dēla. Vedekla sadzīvē esot manījusi, ka sieviete pret viņas meitu attiecoties ne pārāk labi, tāpēc arī liegusi bez viņas ziņas meitu kaut kur vest. Tāpat vedekla atklāja, ka mīļotais kategoriski atteicies dzīvot atsevišķi no mātes, jo viņa regulāri pieverot acis uz dēla dzeršanu. Arī sirmā kundze nav vēlējusies dēlu laist dzīvot atsevišķi. Sākušies pārmetumi gan par viņas vēlmi šķirt ģimeni, gan par to, ka viņa esot slikta māte savai meitai. Vedekla atklāja, ka strīda laikā tik tiešām vīra mātei iesitusi pļauku.

Pārrunu laikā abas sievietes vienā telpā nespēja atrasties, jo viena pret otru izteicās aizskaroši. Likumsargi nolēma veikt pārrunas ar katru atsevišķi. Sieviete aicināta doties uz blakus istabu pie meitas, taču sirmā kundze negrasījās nomierināties. Izsaucēja nelabā balsī ik pa laikam ienāca istabā un mazmeitas klātbūtnē sāka rupjiem izteicieniem lamāt dēla mīļoto. Pēc vairākkārtīgiem aizrādījumiem nievas un draudus ar nepatikšanām darba vietā saņēma arī likumsargi.

Ņemot vērā, ka mājoklī atradās mazgadīga persona, policisti par notikušo izjautāja arī viņu. Bērns apstiprināja radinieku teikto, ka konfliktu neesot dzirdējusi. Tomēr meitene atklāja, ka ir bijuši vairāki citi konflikti, kuros tēvs pret māti ir pacēlis roku. Meitene atzina, ka vecākus visai bieži sanaidojot tieši vecmamma, jo viņa tēvam regulāri stāstot cik mamma esot slikta.

Blakus istabās sēdēja abu sieviešu dzīvesbiedri, kuri par notiekošo nelikās ne zinis. Uz pārrunām aicināts arī pats izsaucējas 37 gadus vecais dēls, taču viņš no mātes sāniem neatkāpās ne soli. Vīrietim lūgts sirmo kundzi nomierināt. Arī vīrietis savos izteikumos pret mīļoto izteicās visai agresīvi.

Ņemot vērā, ka saņemta informācija par iespējamu vardarbību ģimenē un mājoklī valdīja nelabvēlīga gaisotne bērnam, sievietei ar meitu vairākkārtīgi piedāvāts doties uz krīzes centru, taču viņa no šādas iespējas atteicās. Vienlaikus bērna māte tika informēta par sociālās palīdzības iespējām Rīgā.

Pēc vairāk kā divu stundu pārrunām konfliktā iesaistītās personas nomierinājās.

Lietas materiāli saistībā ar iespējamu emocionālu vardarbību pret bērnu nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai un nepieciešamības gadījumā sociālā dienesta piesaistīšanai.

Nākamajā dienā, 7. augustā, uz notikuma vietu tika norīkota Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa atkārtotai bērna dzīves apstākļu izvērtēšanai. Dzīvokļa durvis neviens neatvēra, taču pie tā logiem pienāca sirma kundze un viņas dēls.

Abas manāmā alkohola reibumā esošās personas paskaidroja, ka sieviete ar meitu nākamajā dienā paņēmusi mantas un aizbraukusi pie radiniekiem ārpus Rīgas. Policisti sazvanīja sievieti, kura apstiprināja, ka ar viņu un meitu viss esot kārtībā.

Latvijā

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri no 2025.gada 1.janvāra reorganizēt Nacionālo veselības dienestu (NVD), nododot e-veselības politikas īstenošanu un ar to saistīto uzdevumu veikšanu SIA "Latvijas Digitālās veselības centrs".

Svarīgākais