70 gadus veca kundze ieķeras zaglim apģērbā un pieprasa atdot telefonu

 
Attēlam ilustratīva nozīme ©Valsts policija

Pagājušajā piektdienā, 13. jūlijā, Valsts policijas Salaspils iecirknī tika saņemta informācija par mobila telefona zādzību Salaspilī. Vīrietis, izliekoties, ka vēlas kādam piezvanīt, nozaga kundzei telefonu un pēcāk ieķīlāja to lombardā, vēsta Valsts policija.

Likumsargi noskaidroja, ka kāds vīrietis piegājis pie kundzes un palūdzis viņas mobilo telefonu, lai piezvanītu draugam. Kundze lūgumu izpildījusi, taču tā vietā, lai pateiktos par palīdzību, vīrietis telefonu nozadzis un aizbēdzis projām.

Sieviete ieraudzījusi vaininieku un ieķērusies viņā ar abām rokām, pieprasot atdot telefonu

Pēc mirkļa, dodoties uz mājām, cietusī sieviete ieraudzījusi vaininieku un ieķērusies viņā ar abām rokām, pieprasot atdot telefonu. Garāmgājēji, ieraugot notiekošo, nekavējoties izsauca policiju. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas un Salaspils novada pašvaldības policijas darbinieki, kuri aizturēja garnadzi un nogādāja policijas iecirknī. Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka iespējamais vainīgais vīrietis nozagto telefonu ieķīlājis lombardā. Likumsargiem izdevās telefonu izņemt un atgriezt tā īpašniecei. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas - par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība.