Aizturēts vīrietis, kurš iemetis dūmu sveci praida gājienā

© F64

Policija aizturējusi kādu vīrieti, kurš praida gājiena dalībniekos iemetis dūmu sveci.

Vēl kāds vīrietis vienam no gājiena dalībniekiem verbāli draudēja, solot ar viņu fiziski izrēķināties.

Uz vietas esošie likumsargi nekomentēja šo starpgadījumu.

Kā novēroja aģentūra LETA, vēl kāds vīrietis vienam no gājiena dalībniekiem verbāli draudēja, solot ar viņu fiziski izrēķināties.

Pirmie gājiena dalībnieki jau ir izgājuši visu maršrutu un atgriezušies tā sākumpunktā - Vērmanes dārzā. Gājiens virzījās par maršrutu Elizabetes iela - Brīvības iela - Bruņinieku iela un pa Tērbatas ielu atpakaļ uz Vērmanes dārzu. Kā novēroja aģentūra LETA, pēdējie dalībnieki uz Brīvības ielas nonāca 30 minūtes pēc pasākuma sākuma.

Liels skaits praida atbalstītāju patlaban pulcējas Vērmanes dārzā un tā apkārtnē, kur līdz 17.30 norisināsies tradicionālais praida gājiena noslēguma koncerts.

LETA jau vēstīja, ka gājiena dalībniekus tā sākumpunktā sagaidīja arī padsmit protestētāji. Viņi līdzpaņemtos skaļruņos atskaņoja sirēnu skaņas, kā arī svilpa gājiena dalībniekiem, kuri savukārt atbildēja ar mājieniem un gaisa skūpstiem, novēroja aģentūra LETA.

Tālāk varēja novērot vēl vienu protestētāju grupu, aptuveni desmit cilvēkus, kuri rokās turēja plakātus ar uzrakstiem "Nē perversijām, jā normālām ģimenēm", "vīrietis + sieviete = normāli".

Gājiens ir "Baltijas praida 2018" kulminācijas pasākums. Organizatori norādījuši, ka praida mērķis ir aktualizēt lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā.

"Baltijas praids" katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm - šogad Latvijā ar saukli ir "Redzi dažādību! Redzi brīvību!".

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais LGBT pasākums "EuroPride 2015". Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībnieku.

Latvijā

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais