Šodien sāks izskatīt Stendzenieka narkotiku izplatīšanas lietu
 
©F64

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst.11 skatīs krimināllietu, kurā saistībā ar narkotiku nelegālu apriti apsūdzēts reklāmas aģentūras SIA "Mooz!" īpašnieks Ēriks Stendzenieks.

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka reklāmas speciālists apsūdzēts pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas un 15.panta 4.daļas. 253.panta pirmā daļa paredz atbildību par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, savukārt 15.panta 4.daļa definē nozieguma mēģinājumu.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tāpat lietā apsūdzēts kāds Nauris Sproga. Viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 253.1.panta, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem.

Lietā valsts apsūdzības pusi pārstāv prokurors Andrejs Sirmais. Prokuratūrā aģentūrai LETA plašāku informāciju par apsūdzības detaļām gan neizdevās iegūt, līdz ar to nav zināms, kas tieši abām personām tiek inkriminēts.

Pats Stendzenieks aģentūrai LETA par inkriminējamo nodarījumu teica, ka "tās ir vecas muļķības", un norādīja, ka plašāk lietu nekomentēs.