Zināms, cik gadus aiz restēm Īrijā pavadīs latviete par tautietes slepkavības slēpšanu
 
©breakingnews.ie

Īrijas tiesa piemēroja trīs gadu cietumsodu Latvijas piederīgajai Egitai Jaunmaizei, kura bija apsūdzēta par kaimiņienes A.Ozoliņas pašnāvības inscenēšanu un apzinātu slepkavības izmeklēšanas kavēšanu, atsaucoties uz Independent.ie ziņo Baltic-Ireland.ie.

Tiesnesis ņēma vērā faktu, ka apsūdzētā nozieguma izdarīšanas laikā bija vardarbīgās attiecībās ar faktisko slepkavu, kā arī to, ka viņa bērnībā bija kļuvusi par vardarbības upuri.

Tiesa atzīmēja, ka šis cilvēks, kuru “neapšaubāmi var uzskatīt par slepkavu”, nekad nav bijis tiesāts, jo šobrīd atrodas aprūpes iestādē veģetatīvā stāvoklī un apsūdzības viņam izvirzīt nav iespējams. Apmēram četrus mēnešus pēc A.Ozoliņas nogalināšanas, 2014.gada oktobrī, aizdomās turamais kopā ar savu līdzdalībnieku mēģināja Longfordā nolaupīt sievieti. Policija pamanīja nolaupīšanu novērošanas kamerās un uzsāka pakaļdzīšanos un noziedznieku automašīna avarēja.

Viens nolaupītājs tika aizturēts, bet A.Ozoliņas slepkava mēģināja bēgt no likumsargiem, bet viņu notrieca lielā ātrumā braucoša automašīna. Vīrietis guva ārkārtīgi smagas smadzeņu un ķermeņa traumas, viņa smadzeņu funkcijas ir ierobežotas, viņš ir zaudējis trīs locekļus un tiek barots ar karotīti.

Jaunmaize redzēja, ka vīrietis, ar ko viņa dzīvoja kopā, strīda laikā nožņaudz kaimiņieni, bet pēc tam, pakļaujoties vardarbīgā partnera norādījumiem, aplikusi ap upura kaklu virvi, lai inscenētu kaimiņienes pašnāvību. Sieviete tiesā apgalvoja, ka darījusi to bailēs no vīrieša, uzskatot, ka viņš var apdraudēt viņas pašas dzīvību.

Avots: baltic-ireland.ie