Liepājā ģimenes ārsts, iespējams, iegādājies uz izplatījis narkotikas

© pixabay.com

29. janvārī uz aizdomu pamata par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, pārvadāšanu, glabāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros personu grupā aizturēta 1981.gadā dzimusi sieviete un 1944.gadā dzimis vīrietis – ģimenes ārsts, pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Aizturēšana notikusi pēc Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieku speciālās izmeklēšanas darbību veikšanas. Uzsākts kriminālprocess, veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas, un izņemtas 304 tramadola tabletes, 72 klonazepāma tabletes, kā arī 3 subuteksa tabletes.

Liepājas tiesa sievietei kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu. Savukārt vīrietim piemērots ar apcietinājumu nesaistīts drošības līdzeklis - nodošana policijas uzraudzībā un noteikts nodarbošanās aizliegums.

Šobrīd abas personas atzītas par aizdomās turētām kriminālprocesā, kas uzsākts par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu. Par šādām darbībām lielos apmēros personu grupā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

"Papildus 1944.gadā dzimušais vīrietis, kurš ir ģimenes ārsts, atzīts par aizdomās turēto vēl kādā kriminālprocesā par receptes izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības vai cita dokumenta nelikumīgu izrakstīšanu narkotiskas vai psihotropas vielas saņemšanai, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā,” skaidro S.Šteinberga, piebilstot, ka izmeklēšana turpinās.

Neoficiāla informācija, kas nonākusi "Kurzemes Vārda" rīcībā, norāda, ka minētais ģimenes ārsts varētu būt Liepājā praktizējošais dakteris Vilnis Mauliņš, arī dzimis 1944. gadā. Kā vēsta uzraksts pie viņa kabineta, ģimenes ārsta prakse ir slēgta. Arī Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra reģistratūras darbiniece aicina pierakstīties pie cita ģimenes ārsta. Savukārt pašu ģimenes ārstu V. Mauliņu "Kurzemes Vārdam" sazvanīt neizdevās, jo viņa mobilais tālrunis nebija sasniedzams.

JPVAC vadītāja Ilona Kodola skaidro, ka viņai zināms vien prakses slēgšanas fakts. "Pēc būtības tā ir slēgta, jo viņam vairs nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu. Tā ir privātprakse, tāpēc sīkāka informācija man nav," viņa norādīja, piebilstot - ārsts, iespējams, devies pensijā. "Visiem pacientiem tiek piedāvāts vērsties pie kāda cita ģimenes ārsta un pāriet uz citu praksi," norāda I. Kodola.

Parasti gadījumos, ja ārsts nolēmis praksi slēgt, par to savlaicīgi tiek informēts NVD. Dienesta Kurzemes nodaļas vadītāja Dzintra Eglīte apstiprina - līgums ar V. Mauliņa ģimenes ārsta praksi ticis pārtraukts. "Par viņu tas nebija [iepriekš] zināms, tas iznāca tā pēkšņi. Nevaru atklāt visu situāciju," saka Dz. Eglīte. Daktera saistību ar uzsākto kriminālprocesu viņa komentēt atsakās.

Avots: liepajniekiem.lv