Ik gadu rudens un ziemas periodā tiek saņemti simtiem atlīdzību pieteikumu par postījumiem dzīvokļos un privātmājās neuzmanīgi dedzinātu vai bez uzraudzības atstātu sveču dēļ, tāpēc sākoties aktīvajai sveču dedzināšanas sezonai, aicina neaizmirst par drošību.
"No pieredzes redzam, ka atlīdzību pieteikumu skaits par negadījumiem, kuru iemesls bijusi sveces liesma, būtiski tieši svētku laikā - novembrī, decembrī un janvārī -, kad arī visvairāk tās tiek dedzinātas," stāsta Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors, norādot, ka 2016. gadā postošākais negadījums bijis, kad no svecītēm aizdegusies sausā egle, kā rezultātā pilnībā izdegusi visa istaba.
Diemžēl lielākoties negadījumi notiek, neievērojot pavisam vienkāršus drošības noteikumus - neapdomīgi atstājot liesmu bez uzraudzības vai novietojot sveci nepiemērotā vietā. "No pieredzes redzam, ka šādos negadījumos uguns liesma vai dūmi kaitējumu nodara ne tikai mantai, bet diemžēl nereti arī cilvēku veselībai un dzīvībai, it sevišķi, ja ugunsgrēks izceļas naktī, kad visi jau devušies pie miera. Šādos gadījumos noteikti ļoti efektīvs veids, kā parūpēties par savu drošību, ir dūmu detektori, kas signalizē par sadūmojumu," stāsta I. Savickis, aicinot iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem arī valsts svētku laikā, kad tiek aizdegtas piemiņas svecītes 11. un 18. novembrī.
Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) datiem līdz šī gada 2. novembrim valstī kopumā reģistrēti 7822 ugunsgrēki, kuros cietuši 320 cilvēki, bet bojāgājuši - 62, tai skaitā trīs no tiem bijuši nepilngadīgie. VUGD statistika liecina, ka ik gadu ugunsdzēsēji glābēji rudens un ziemas mēnešos saņem vairākus izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kuri izcēlušies no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, jo tie ļaus savlaicīgi konstatēt degošu svecīšu izraisītus ugunsgrēkus.
Lai parūpētos par savu un mājokļa drošību iesaka: