Šogad sākti jau 195 kriminālprocesi par braukšanu dzērumā

© Mārtiņš Zilgalvis/f64

Aizvadītajā laika posmā no 2017.gada janvāra līdz augustam, Vidzemes reģiona pārvaldē uzsākti 195 kriminālprocesi pēc 262.panta par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē.

Reģistrēti arī 6 gadījumi, kad braukšana reibumā beigusies ar cietušām vai bojā gājušām personām. Jāpiemin, ka nereti vadītāji sēžas pie transportlīdzekļu stūres ne tikai grādīgo dzērienu iespaidā, bet arī bez vadīšanas tiesībām.

Kā piemēru var minēt šā gada aprīlī reģistrētos gadījumus, kad dzīvību zaudēja divas personas. 28.aprīlī, Madonas novadā, Barkavā, autoceļa Madona - Barkava 29 kilometrā smagā avārijā cieta trīs vīrieši, no kuriem viens gāja bojā. Automašīna “Mitsubishi” nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Savukārt 21.aprīlī, Naukšēnu novadā, Ķoņu pagastā, autoceļa Rūjiena - Igaunijas robeža pirmajā kilometrā negadījumā cieta divas personas, no kurām viena zaudēja dzīvību. Arī šajā gadījumā transportlīdzeklis iebrauca kokā.

Neskatoties uz šiem traģiskajiem gadījumiem, vēl jo projām šoferīši turpina vadīt spēkratus pat tad, kad tiem tas ir liegs, kā arī apdraudot sevi un citus, to dara reibumā.

Piemēram, 23.augustā, pulksten 15:48 Limbažu novadā, Katvaru pagastā, autoceļa Limbaži - Aloja 10 kilometrā, virzienā uz Limbažiem, 1977.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Mercedes-Benz” bez jeb kāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Šāda veida pārkāpumu vīrietis izdarījis atkārtoti gada laikā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā sasniedza 1,87 promiles. Valsts policija atgādina, ka par šādiem pārkāpumiem tiek uzsākts kriminālprocess!

Sods par šāda veida rīcību ir brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai arī īslaicīga brīvības atņemšana, vai arī piespiedu darbs, vai arī naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais