Maizīša dzīvokļa apzadzējs nezināja, kuru apzog

© F64 Photo Agency

Valsts policijas (VP) rīcībā šobrīd nav informācijas, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša dzīvokļa apzadzējs būtu zinājis, kādas personas dzīvokli apzog, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Dzīvokļa apzadzējs ir 1979.gadā dzimis vīrietis. 8.jūnijā tiesa vīrietim kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu.

Par notikušo sākts kriminālprocess par zādzību, kas veikta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez konfiskācijas.

Sozinovs atzīmēja, ka aizturētais agrāk ir vairākkārt tiesāts par mantiskiem noziegumiem, tostarp zādzībām. Viņš šobrīd tiek turēts aizdomās par kopumā 12 dzīvokļu apzagšanu.

Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Vīrietis šobrīd ar policiju sadarbojas. Pēdējo reizi no ieslodzījuma iznācis pagājušā gada novembrī.

Likumsargiem izdevies atrast arī nozagto datoru un atdot to īpašniekam. Tajā nav bijusi klasificēta informācija, norādīja Sozinovs.

Jau ziņots, ka Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā maijā notikusi ielaušanās un nozagts privātais dators, kā arī paņemti vēl pāris nebūtiski priekšmeti.

Maizītis Latvijas televīzijas raidījumam "Panorāma" iepriekš apliecināja, ka datorā atradušies viņam piederošie "intelektuālā īpašuma raksti, ko esmu rakstījis kā pētnieks universitātē".

Arī Maizīša priekštecis - Jānis Kažociņš 2014.gadā cieta noziegumā. Kažociņš jau aptuveni pusgadu bija pametis SAB direktora posteni, kad Rīgas centrā 22.janvārī viņam uzbruka vairāki vīrieši. Toreiz izskanēja, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas.

Vēlāk aizdomās par šo noziegumu tika aizturēti trīs vīrieši.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.