Prokuratūra iesniegusi protestu par Lindermana attaisnošanu "13.janvāra kustības" krimināllietā

© Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Prokuratūra iesniegusi protestu par prokrieviskā aktīvista Vladimira Lindermana attaisnošanu krimināllietā par dokumentu viltošanu saistībā ar partijas "13.janvāra kustība" reģistrēšanu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, prokuratūra protestu iesniedza 10.februārī, tas tika pieņemts, un lieta nodota Augstākajai tiesai.

Apgabaltiesa pērn nolēma pirmās instances notiesājošo spriedumu atcelt un taisīja jaunu spriedumu, Lindermanu un Anastasiju Visocku atzīstot par nevainīgiem pret viņiem celtajā apsūdzībā un attaisnojot.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa iepriekš nosprieda abus apsūdzētos atzīt par vainīgiem. Visockai pirmās instances tiesa piesprieda naudas sodu, kā arī piedzina no viņas valsts labā samaksu par sniegtajiem juridiskajiem pakalpojumiem. Arī Lindermanam iepriekš šajā lietā tika piespriests naudas sods.

Kā ziņots, uz apsūdzēto sola šajā lietā bija sēdies Lindermans un viņa palīdze Visocka. Kā izriet no apsūdzības, abas personas tika apsūdzētas par dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Apsūdzētie laikā no 2009.gada 20.novembra līdz 2009.gada 14.decembrim izgatavoja neīstu partijas "13.janvāra kustība" dibinātāju sapulces protokolu, liecina apsūdzība. Viltojot minēto dokumentu, apsūdzētie protokola saturā norādīja neatbilstošas ziņas par dibinātāju skaitu, kas piedalījās sapulcē, un par dalībnieku pieņemtajiem lēmumiem, uzskata prokuratūra.

Turpinot personu grupas kopīgā nodoma īstenošanu, 2009.gada 14.decembrī Uzņēmumu reģistrā (UR) tika iesniegts viltots partijas "13.janvāra kustība" dibinātāju sapulces dalībnieku protokols, partijas statūti un programma, uz kuriem balstoties UR valsts notārs pieņēma lēmumu par partijas "13.janvāra kustība" ierakstīšanu politisko partiju reģistrā un reģistrācijas apliecības izsniegšanu, teikts apsūdzībā.

Lietu izmeklēja Drošības policija.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais