Policija likvidē vērienīgu nelegālu alkohola ražotni

© Valsts policija

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, 2016.gada septembrī, par alkoholisko dzērienu nelikumīgu pārvadāšanu lielā apmērā, Zemgales reģiona policisti aizturēja vienu personu, kā rezultātā tika uzsākts kriminālprocess. Minētā kriminālprocesa ietvaros tika noskaidrota nelegālā alkohola ražotne un glabāšanas vietas, kā arī visas iesaistītās personas.

Šī gada novembrī, sankcionētas kratīšanas laikā, kādā no privātmājām Rīgā tika konstatēta liela apjoma nelikumīga alkohola ražotne, kurā tika izņemtas 1227 pudeles ar alkohola saturošu šķidrumu un dažādām etiķetēm: “Jacob Scott Burbon viskey”, “Percovaja”, “Zolotaja kolekcija”, “Jamaica Black Captain Rum”. Papildus tam tika izņemti 212 litri atšķaidīta spirta un 650 litri tīrā spirta, kā arī Ukrainas un Krievijas akcīzes markas, vairākas kastes ar dažāda veida korķiem, etiķetēm, uzlīmēm “Duty free”, 2240 tukšās stikla pudeles un autotransports.

Vienlaicīgi tika veiktas neatliekamās pirmstiesas izmeklēšanas darbības vēl piecās nelegālās produkcijas glabātuvēs, kur tika izņemts - 335 litri spirta un 203 pudeles ar alkohola saturošu šķidrumu, dažādas etiķetes, 3400 cigaretes “Metro” bez akcīzes markām, kā arī automašīna, kas aprīkota ar degvielas uzpildes iekārtu un mucu ar dīzeļdegvielu.

Saistībā ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju, izgatavošanu, glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā, policisti aizturēja organizētu noziedzīgu grupu - sešas personas. Divām personām tiesa jau piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta arī aizdomās turēto personu saistība citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Par šāda nozieguma izdarīšanu Krimināllikumā paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Latvijā

Kaitējums zemūdens interneta savienojumiem starp Vāciju un Somiju un starp Lietuvu un Zviedriju ir samazinājis datu pārraides ātrumu un izraisījis virkni starptautisku aizdomu. Tomēr līdz šim nav izšķirošas reakcijas uz šo notikumu. Šis nav pirmais gadījums, kad Baltijas jūrā tiek bojāta zemūdens infrastruktūra. Radušās pamatotas aizdomas par Krievijas iesaisti, ziņo Polijas medijs "wnp.pl".

Svarīgākais