Brīdinājums tiem, kas sociālajos tīklos izplata informāciju par atrastām mantām

© facebook

Kāds sociālo tīklu lietotājs izplatījis pamācību, kā pareizi rīkoties ar atrastiem dokumentiem.

Tādi sociālie tīkli kā facebook un twitter ir lieliska platforma, kur ātri un efektīvi izplatīt informāciju lielām cilvēku masām, un tieši šajās interneta vietnēs ļaudis steidz informēt sabiedrību par atrastiem dokumentiem, un atrastām citu cilvēku personīgajām mantām.

Lai gan pirmajā brīdī šķiet, ka šādi pazaudētā dokumenta īpašniekam tiek palīdzēts, patiesībā personas datu publiskošanai globālajā tīmeklī var būt arī ļoti nepatīkamas sekas.

Iespējams, tieši tādēļ kāds sociālā tīkla lietotājs uzrakstījis pamācību, kā tad pareizi rīkoties, ja esi kaut ko atradis:

„Atradi maksājumu karti? Nefotografē un neizplati, nešēro, bet sazinies ar banku.Atradi vadītāja apliecību? Nefotografē un neizplati, nešēro, bet sazinies ar CSDD.  Atradi jebko? Padomā, pirms fotografē un izplati. Varbūt ir saprātīgāki varianti, kā sākumā atrast īpašnieku,” raksta facebook lietotājs.

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.