Ugunsgrēks Rīgas cirkā izcēlies īsi pirms pārbaudes

© F64

Ugunsgrēks Rīgas cirkā vakar izcēlies īsi pirms kārtējās ugunsdrošības pārbaudes.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste aģentūrai LETA pastāstīja, ka pēdējā ugunsdrošības pārbaude cirkam veikta 2012.gada 11.februārī un šim objektam tādas jāveic reizi trīs gados. Nākamā ugunsdrošības pārbaude bija plānota šomēnes.

Atbilstoši praksei pārbaudes akta rezultāti publiski netiek iztirzāti, norādīja Gribuste.

Gribuste arī atklāja, ka vakar cirkā bija nostrādājusi ugunsdrošības signalizācija.

Jau ziņots, ka vakar pēcpusdienā izcēlās ugunsgrēks Rīgas cirkā. Ugunsgrēka platība bija 120 kvadrātmetri un ugunsgrēkā gāja bojā viens pitons. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt stundas laikā. Ugunsgrēks bija gana sarežģīts, jo pati ēka ir veidota no koka konstrukcijām un daudzām telpām.

Ugunsgrēkam bija noteikts rangs numur divi, kas nozīmē, ka tas ir īpaši paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un tā dzēšanā jāiesaista liels glābēju skaits.

Kopumā notikuma vietā bija ieradušies ap 50 ugunsdzēsēju un 13 transportlīdzekļu. Ņemot vērā lielo izsaukumu skaitu saistībā ar kūlas ugunsgrēkiem un ugunsgrēku cirkā, lai varētu reaģēt uz citiem izsaukumiem, dienests piesaistīja astoņus ugunsdzēsējus no brīvajām maiņām.

 

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais