Rīgā atkal uzdarbojas krāpnieki, telefoniski pieprasot naudu par it kā notikušiem negadījumiem

Rīgā atkal aktivizējušies krāpnieki, kuri piezvana cilvēkiem un mēģina no viņiem izkrāpt naudu par it kā notikušiem nelaimes gadījumiem, kuros esot iesaistīti šo cilvēku tuvinieki.

Kā informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava, vakar šie krāpnieki zvanījuši daudziem cilvēkiem un divi arī viņiem naudu samaksājuši.

Ceturtdien ap plkst.17 kādā Rīgas Ziemeļu rajona dzīvoklī zvanījis stacionārais telefons. Uz zvanu atbildējusi astoņus gadus veca meitenīte, kura mājās bijusi viena. Sarunas laikā zvanītājs no bērna izvilinājis nepieciešamo informāciju un licis meitenītei noticēt, ka viņas māte ir nonākusi problemātiskā situācijā. Mamma esot pakritusi uz kāpnēm un aizķērusi kādu citu cilvēku, kurš arī nokritis un sasitis ļoti dārgu datoru, tāpēc meitenītei ātri jāatrod nauda un jāsamaksā, lai mammai nebūtu nepatikšanu. Zvanītājs bērnam norādījis, lai naudu meklē paslēptu kaut kur mājās, piemēram, tēva personiskajās mantās. Bērnam iedots arī kāds lietuviešu telefona numurs, uz kuru jāatzvana, kad nauda būs atrasta, pastāstīja policijas pārstāve.

Kad meitenīte atradusi apmēram 300 latus un divus laulības gredzenus, viņa atzvanījusi uz iedoto tālruņa numuru un ilgu laiku runājusi. Krāpnieks tālruņa līnijas otrā galā bērnu turpinājis "apstrādāt" ar vārdiem. Tikmēr pie meitenītes uz dzīvokli atnākusi kāda cita persona, kurai bērns atdevis naudu un vērtslietas.

Par otru krāpnieku upuri vakar kļuvusi kāda 1931.gadā dzimusi Ķengaraga iedzīvotāja. Arī viņa saņēmusi līdzīgu zvanu, taču krāpnieks esot uzdevies par sievietes mazdēlu. Kad vecmāte teikusi, ka pēc balss neatpazīst šo personu kā savu mazdēlu, krāpnieks skaidrojis, ka tas tāpēc, ka, krītot pa trepēm, viņš pārsitis lūpu, kura tagad ir uzpampusi un rada grūtības runājot. Arī šajā gadījumā sievietei tika skaidrots, ka minētā kritiena laikā mazdēls nodarījis lielu skādi kādai citai personai, kura sasitusi savu 6000 latu vērto datoru, tāpēc vajagot samaksāt vismaz 500 latus, lai izvairītos no turpmākām nepatikšanām.

Gandrīz 80 gadus vecā sieviete dabūjusi 250 latus un krāpniekiem tos samaksājusi, pastāstīja Pildava.

Vairākus līdzīgus zvanus saņēmuši arī citi iedzīvotāji, taču vairums no viņiem nav ticējuši krāpniekiem. Policija vēlreiz aicina iedzīvotājus šādiem zvaniem neticēt un par notikušo nekavējoties ziņot, zvanot uz tālruni 112.

Kā vēstīts iepriekš, līdzīgu shēmu krāpnieki Rīgā izmantoja oktobra otrajā pusē, kad cilvēki saņēma zvanus par it kā notikušām avārijām, kurās iesaistīti viņu radinieki. Zvanītāji arī toreiz vēlējušies, lai viņu upuri samaksā naudu par it kā nodarītiem zaudējumiem.

Policija šāda veida krāpšanas ik pa laikam reģistrē jau pāris gadus. Par upuriem galvenokārt kļūst vecāka gadagājuma cilvēki, no kuriem tiek izkrāptas iespaidīgas naudas summas. Šajās krāpšanās noziedznieki pieprasa naudu kāda radinieka atpestīšanai no nepatikšanām par it kā izraisītu negadījumu, kas patiesībā nemaz nav noticis.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka par līdzīgiem likumpārkāpumiem policija iepriekš aizturējusi vairākas noziedznieku grupas un pamatā tie bijuši lietuvieši.

Latvijā

Solidaritātes iemaksu likums būtu pozitīvi vērtējams no vietējo augošo banku viedokļa, jo saasinās konkurenci ar lielajām bankām par atsevišķiem kreditēšanas darījumiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Svarīgākais