Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Apvienotās Karalistes tūrisma industrijas un augstskolu pārstāvji 19. oktobrī tiekoties Vidzemes Augstskolā uzsākuši darbu pie kopīgas maģistra studiju programmas izstrādes un studiju procesa modernizācijas.
Vidzemes Augstskola, Klaipēdas universitāte un Igaunijas viesnīcu un tūrisma vadības augstskola apvienos savas zināšanas un pieredzi, lai veidotu augsta līmeņa Baltijas studiju programmu, kas būs profesionāli orientēta un balstīta gan uz jaunākajām tehnoloģijām, gan starpdisciplināru pieeju. Mācības notiks angļu valodā.
Projektā savu ieguldījumu un atbalstu sniedz Mančesteras Metropolitēna universitāte, Itālijas Starptautiskais tūrisma ekonomikas studiju centrs, un Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija.
Apmācību metode tiks pārņemta no Mančestras Metrapolitēna universitātes un tās ietvaros paredzēta saskarsme ar reālām tūrisma biznesa vides problēmām un uzņēmējiem.
Viena no pirmajām projekta aktivitātēm ir pētniecības darbs, kas tiks veikts ar mērķi noskaidrot tūrisma industrijas pašreizējo situāciju un tendences tuvākajos gados visās trijās Baltijas valstīs.
Projekta vadītājs no Mančesteras Metropolitēna universitātes (MMU) Apvienotajā Karalistē Džons Teodors (John Theodore) uzsver, ka ar projektu iecerēts paveikt to, ko sagaida gan Eiropas Savienība, gan tūrisma stratēģijas izstrādātāji, gan ministrijas, gan uzņēmēji, tas ir, spēt efektīvi ieviest jaunus un būtiskus risinājumu darba tirgū un sagatavot profesionāļus, kas ir konkurētspējīgi.
"Mums šeit ir lieliska komanda, eksperti no trim Baltijas valstīm, kas kopā ar kolēģiem no MMU izstrādās starptautisku, pielāgotu tūrisma un pasākumu vadības maģistra programmu. Mēs ceram, ka tā apliecinās ES nākotnes attīstību un ka nākamie divi gadi būs ražīgi, izstrādājot programmu, ko pēc tam varēsim eksportēt Eiropā," norāda Dž. Teodors.
Prof. Ausrine Armaitiene no Klaipēdas Universitātes Lietuvā: "Pirmkārt, mēs priecājamies, ka šis projekts tiek realizēts. Mēs priecājamies, ka plānojam izstrādāt kopīgu maģistra programmu, kas ir labs veids, kā apvienot mūsu resursus. Mēs ceram, ka projekta rezultātā mums izdosies uzlabot maģistra līmeņa izglītību Baltijas valstīs."
Erasmus daudzpusējā projekta ietvaros 2 gadu garumā tiks īstenotas dažādas aktivitātes, lai tā rezultātā 2014. gada septembrī maģistra studenti uzsāktu studijas jaunā, vairākām valstīm kopīgā studiju programmā.
Projekts tiks realizēts ar Eiropas Savienības atbalstu.