Obligātie centralizētie eksāmeni vidusskolām sāksies 25. martā

© F64 Photo Agency

Šajā mācību gadā obligātie centralizētie eksāmeni vidusskolēniem sāksies ar angļu valodas eksāmena rakstu daļu nākamā gada 25.martā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2012.-2013.mācību gadā.

Angļu valodas eksāmena mutiskā daļa notiks 25., 26. un 27. martā. Krievu valodā eksāmena rakstiskā daļa notiks 10.jūnijā, bet mutiskā daļa - 10. un 11.jūnijā.Vācu valodā pārbaudījuma rakstiskā daļa būs 17.jūnijā,bet mutvārdu daļa - 17. un 18.jūnijā. Savukārt franču valodā eksāmenu gan rakstiski, gan mutiski varēs kārtot 18.jūnijā.

Latviešu valodas eksāmens notiks 21.maijā, bet matemātikas - 30.maijā.

Izvēles priekšmetos eksāmenu kārtošana sāksies 24.maijā tiem vidusskolēniem, kuri izvēlējušies eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē. Ķīmijas eksāmens notiks 5.jūnijā, bioloģijas eksāmenu varēs kārtot 14.jūnijā, bet fizikā - 20.jūnijā.

Noteikumu projektā arī minēti datumi, kad eksāmenus varēs kārtot tie vidusskolēni, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ to nevarēs izdarīt noteiktajos datumos. Piemēram, pirmajā svešvalodā atkārtotais eksāmens paredzēts 21.jūnijā, latviešu valodā - 25.jūnijā, matemātikā - 27.jūnijā. Vairākus eksāmenus kārtot varēs vēl jūlija sākumā.

Tikmēr pārbaudes darbi pamatizglītības ieguvei devīto klašu skolēniem sāksies nākamā gada 22.maijā, kad notiks latviešu valodas eksāmena rakstiskā daļa. Šajā dienā un 23.maijā notiks arī latviešu valodas eksāmena mutvārdu daļa. Svešvalodā pēc izglītojamā izvēles eksāmens notiks 28. un 29. maijā, bet matemātikā - 4.jūnijā. Eksāmens Latvijas un pasaules vēsturē būs jākārto 12.jūnijā.

Skolēniem, kuri nākamā gada pavasarī pabeigs 6.klasi, pārbaudes darbs matemātikā būs jākārto 9. maijā, bet latviešu valodā rakstiskā daļa paredzēta 14.maijā, savukārt mutvārdu daļu 6.klases skolēni varēs sākt kārtot jau no 7.janvāra. Dabaszinībās pārbaudes darbs notiks 23.maijā.

Šo noteikumu projektu rīt, 4.oktobrī, skatīs Valsts sekretāru sanāksmē, tas vēl ir jāapstiprina arī Ministru kabineta sēdē.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais