ASV izstrādātā datorprogramma, kas paredzēta angļu valodas tekstu analīzei, rakstniekam Ernestam Hemingvejam ielikusi „trīs ar mīnusu”, nosaucot viņa valodu par stilistiski un leksikoloģiski nevērīgu, raksta laikraksts „The Times”.
Šī programma paredzēta automātiskam skolēnu sacerējumu novērtējumam. Izglītības sistēmas novērtējuma institūta (CIEA) vadītājs Deivids Raits (David Wright) paziņoja, ka programma nav spējusi pazīt autora stilu un teksta jēgu. Pēc programmas novērtējuma, Hemingveja valoda neatbilst britu skolas eksāmena paaugstinātās sarežģītības līmenim.
Arī Vinstona Čerčila slaveno runu "The Finest Hour", ar kuru viņš 1940. gadā uzstājās Pārstāvju palātā dators novērtējis, kā valodu ar pārāk daudz leksikoloģiskiem atkārtojumiem.
Caurskatot rakstnieka Viljama Goldinga „Mušu pavēlnieka” fragmentu programma norādījusi, ka rakstnieka rakstīto teikumu struktūra ir kļūdaina.
Savukārt Berdžesa „Mehāniskā apelsīna” ievadu, programma nosaukusi par nesakarīgu tekstu.
Izdevums atzīmē, ka Lielbritānijā sacerējumu novērtējums izmantojot tehniskus līdzekļus nepastāv, taču ASV tāds jau ir. Pēc CIEA vadītāja vietnieka Grema Herberta vārdiem, daži amerikāņu skolnieki jau ir iemācījušies apmānīt datoru un rakstīt viņam saprotamā valodā. Herberts arī atzina, ka pašlaik nav precīza veida, kā izmantojot datorprogrammas, pārbaudīt sacerējumus angļu valodā.