Svētdiena, 21.aprīlis

redeem Anastasija, Marģers

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Liepājā būs Ūdenslīdēju skolas 10. gadadienas svinības

Piektdien, 7.oktobrī, Liepājā notiks Jūras spēku mācību centra 20.gadadienas un Ūdenslīdēju skolas 10.gadadienas svinīgais pasākums.

Pasākumā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, Aizsardzības ministrijas (AM) un bruņoto spēku amatpersonas, kā arī aicinātie viesi. Svinīgajā pasākumā piedalīsies arī bijušie Jūras spēku mācību centra komandieri.

Lai izteiktu atzinību par ieguldījumu Jūras spēku mācību centra attīstībā, tiks pasniegti AM, NBS un Mācību vadības pavēlniecības apbalvojumi. Par pasākuma muzikālo noskaņu gādās bruņoto spēku orķestris. Savukārt noslēgumā būs iespēja apskatīt mācību centru un vērot ūdenslīdēju paraugdemonstrējumus.

Jūras spēku mācību centrs tika izveidots 1991.gada 1.oktobrī saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības ministrijas pavēli Nr.412 "Par Jūras spēku Mācību centra izveidošanu Liepājas Jūras koledžā", kur mācības uzsāka jūras robežsargi. Pēc AM izveidošanas Jūras spēku mācību centrs nonāca tās pakļautībā.

Jūras spēku mācību centrs bija pirmā atjaunotā Jūras spēku apakšvienība. Sākotnējie tā uzdevumi bija Jūras spēku izveidošana, personāla sagatavošana un obligātajā dienestā iesaukto karavīru apmācība. Šobrīd Jūras spēku mācību centrs apmāca karavīrus divās skolās - Ūdenslīdēju skolā un Jūrniecības un taktikas skolā. Savā pastāvēšanas laikā mācību centrs ir sniedzis teorētisko, praktisko un metodisko atbalstu bruņoto spēku struktūrvienībām, sagatavojot profesionālus karavīrus dienestam Jūras spēku flotilē.;