Opozīcijas deputāts aicina likvidēt reģionālo augstskolu padomes

© f64.lv, Gints Ivuškāns

Reģionālajās augstskolās padomes nav nepieciešamas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas loceklis Česlavs Batņa (AS).

Viņš atgādināja, ka "Apvienotais saraksts" jau bija rosinājis izvērtēt augstskolu padomju nepieciešamību, taču Saeima to noraidīja.

"Augstskolu padomes ir ļoti jāpārvērtē. Vienā gadījumā tās, iespējams, dod pienesumu, citā- ne," sacīja politiķis, norādot, ka arī tagad, kad padomes jau ir ieviestas, daļa augstskolu atzīst, ka padomes ir bezjēdzīgas.

Viņaprāt, padomes nav nepieciešamas reģionālajās augstskolās. "Vērtējot no praktiskā viedokļa, padome ir virsvadītāja objekts ar stratēģiju, kas dod augstskolu vadītājam vīziju," skaidroja Batņa, piebilstot, ka tomēr šādu vīziju augstskolām dod Izglītības un zinātnes ministrija vai augstskolā iesaistītā pašvaldība.

"Vai padome ir labākais objekts mērķa noteikšanai un attīstībai? Manuprāt, ne," secinājis opozīcijas politiķis, piebilstot, ka Ministru kabinetam būtu jāizvērtē padomju pienesums, un, ja tas ir maznozīmīgs, jālemj par turpmāko.

Latvijā

Ar ārvalstu tiešajām investīcijām Latvijai agrāk nav lāgā vedies, bet ir cerīgi ziediņi – pērn izdevies piesaistīt visnotaļ daudz jaunu investoru. Kas investoriem patīk un kas nepatīk? Izrādās, ka viņiem bail no iekšpolitiskās nestabilitātes mūsu valstī – tā viņus satrauc vairāk nekā nodokļi, darbaspēka pieejamība vai pat ģeopolitiskie riski.

Svarīgākais