Grūtībās nonākusi Murjāņu Sporta ģimnāzija

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) auditā izvērtēs, kāpēc Murjāņu Sporta ģimnāzija saskaras ar finansiālām grūtībām, atklāj IZM Sporta departamenta direktors Aleksandrs Samoilovs.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) auditā izvērtēs, kāpēc Murjāņu Sporta ģimnāzija saskaras ar finansiālām grūtībām, atklāj IZM Sporta departamenta direktors Aleksandrs Samoilovs.

Jauno Sporta departamenta direktoru satrauc, ka izglītības iestāde saskaras ar finansiālām grūtībām, lai arī šogad tai piešķirti 2,8 miljoni eiro jeb par 600 000 eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

Samoilovs pats esot konstatējis vairākas problēmas, taču atturējās komentēt sīkāk, jo šobrīd norit audits.

Audits noslēgties 20.septembrī. Pēc tam ministrija vērtēs situāciju un iespējamos risinājumus.

Pēc izglītības iestādes aplēsēm, tai līdz gada beigām pietrūkst 170 000 eiro. Finansiālās grūtības nav ietekmējušas jaunā mācību gada uzsākšanu, aģentūrai LETA apliecināja Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktors Sergejs Čevers.

Izglītības iestāde šobrīd strādā "ekonomiskākā režīmā", cenšoties ietaupīt uz resursu patēriņa rēķina.

"Signālu par to, ka būtu kaut ko nelietderīgi izmantojuši, vismaz pagaidām nav. Tad noteikti būtu reakcija no Izglītības un zinātnes ministrijas. [..] Viennozīmīgi mums jādzīvo taupīgāk," sprieda Čevers.

Čevers noliedz, ka trūkstošais finansējums varētu negatīvi ietekmēt ģimnāzijā strādājošo atalgojumu, jo tam ir atvēlēts atsevišķs finansējums. Vienlaikus viņš pieļauj, ka pāri palikušo finansējumu no pedagogu atalgojuma varētu novirzīt uzturēšanas izmaksu segšanai.

Kopš pavasara situācija Murjāņu Sporta ģimnāzijā nonākusi arī Valsts kontroles uzmanības lokā.

Murjāņu sporta ģimnāzija ir vienīgā valsts dibināta vispārējās izglītības un sporta izglītības iestāde, kas atrodas IZM pakļautībā.

Latvijā

Šorīt, 19. septembrī, pie Saeimas ēkas ar emocionāliem reto slimību pacientu stāstu lasījumiem tika pievērsta Saeimas deputātu uzmanība akūtajam finansējuma trūkumam reto slimību ārstēšanai Latvijā. Ignorējot Ministru kabineta (MK) apstiprināto Reto slimību plānu 2023. – 2025. gadam, tiek apdraudēta esošo pacientu terapijas turpināšana un tiek liegta iespēja uzsākt ārstēšanu jauniem pacientiem, vēstīts reto slimību pacientu pārstāvju paziņojumā medijiem.