Mazaizsargātās ģimenes var saņemt mācību piederumu komplektus bērniem

© unsplash.com

Lai palīdzētu sākt skolas gaitas trūcīgo, maznodrošināto, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izdales punktos visā Latvijā aicina saņemt mācību piederumu komplektus, kas paredzēti bērniem vecumā no pieciem līdz 16 gadiem, informē SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.

Pieejami divu veidu mācību piederumu komplekti - sākumskolas skolēniem un pamatskolas skolēniem. Mācību piederumu komplektā sākumskolas skolēniem iekļauta mugursoma, klades, burtnīcas, nošu burtnīca, zīmēšanas papīrs, aplikācijas papīrs, kartons, pildspalvas, zīmuļi, flomāsteri, dzēšgumijas, otas, šķēres, lineāls, līme, akvareļu, guaša krāsas un citi kancelejas piederumi.

Savukārt mācību piederumu komplektā pamatskolas skolēniem iekļautas klades, burtnīcas, nošu burtnīca, zīmēšanas papīrs, aplikācijas papīrs, kartons, pildspalvas, zīmuļi, flomāsteri, dzēšgumijas, otas, šķēres, lineāls, transportieris, līme, akvareļu, guaša krāsas, rasetne un citas skolas gaitām nepieciešamas lietas.

Mācību piederumu komplektus var saņemt ģimenes ar bērniem, tai skaitā Ukrainas iedzīvotāju ģimenes, kuras atbilst trūcīgas vai krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības statusam, kā arī, ja tās atbilst tādas maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 411 eiro pirmajai vai vienīgajai personai un 288 eiro katrai nākamai personai mājsaimniecībā. Par katru bērnu atbilstošajā vecumā kalendārā gada laikā var saņemt vienu komplektu.

Plašāka informācija par komplektu izdales vietām visā Latvijā pieejama tīmekļvietnē "atbalstapakas.lv". Pagājušajā gadā mācību piederumu komplektus saņēma 8420 Latvijas skolēnu un 2652 Ukrainas iedzīvotāju bērni. Mācību piederumu komplekta mērķis ir sniegt atbalstu skolēniem, kā arī mazināt sociālo nevienlīdzību skolas vidē. Atbalsts tiek nodrošināts no 2015.gada.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.