Piešķir 25 miljonus portatīvo datou iegādei izglītības iestādēm

© Pixabay

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) par 25 miljoniem eiro iegādāsies līdz 30 000 portatīvo datoru, lai ar tiem nodrošinātu pedagogus, atbalsta personālu un profesionālās izglītības audzēkņus, otrdien nolēma valdība.

18 000 līdz 20 000 datorus saņems pirmsskolas izglītības pedagogi, vispārējās izglītības pedagogi un atbalsta personāls pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, tai skaitā koledžās. Aptuveni 10 000 datoru saņems arī profesionālās izglītības audzēkņi.

Datoru piegādi paredzēts īstenot līdz 2025.gada 31.decembrim, nodrošinot indikatīvi 80% no pedagogu un atbalsta personāla kopējās darba slodzes likmes summas ar datortehniku vispārējās izglītības satura īstenošanai.

Izglītības iestādes dibinātājs varēs sadalīt datortehniku pedagogiem, atbalsta personālam un audzēkņiem. Pašvaldībām un izglītības iestādēm arī tiks sniegts atbalstu datortehnikas lietotāju grupu instruktāžai vai mācībām. IZM kā projekta īstenotājs arī izstrādās rekomendācijas izglītības iestādēm un izglītos tās par interaktīvām mācību platformām un mācību vadības platformām to plašākai izmantošanai un lietošanas dinamikas uzskaitei.

Datoru iegādei nepieciešamo finansējumu veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 21,25 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 3,75 miljoni eiro.

2022.gada nogalē īstenots pirmais programmas "Dators ikvienam skolēnam" posms - 7.-9.klašu skolēniem tika piegādāti vairāk nekā 25 000 datoru. 2023.gada nogalē ar ES Atveseļošanas fonda atbalstu pašvaldībām nogādāti vairāk nekā 35 000 portatīvo datoru, kas prioritāri paredzēti sociāli neaizsargātiem skolēniem.

Svarīgākais