Paplašina zinātņu nozares, kurās LU, TSI un RTU varētu piešķirt zinātnes doktora grādu

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Valdība otrdien nolēma Latvijas Universitātei (LU), Transporta un sakaru institūtam (TSI) un Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) deleģēt tiesības piešķirt zinātnes doktora grādu sociālajās zinātnēs.

Promocijas tiesības paredzēts deleģēt LU zinātnes nozarē "Citas sociālās zinātnes, tai skaitā starpnozaru sociālās zinātnes un militārā zinātne", TSI zinātnes nozarē "Ekonomika un uzņēmējdarbība", bet RTU - "Izglītības zinātnes".

Doktora zinātniskā grāda piešķiršanas jeb promocijas tiesības augstskolai deleģē valdība pēc Latvijas Zinātnes padomes (LZP) atzinuma.

Augstskola var iesniegt LZP pieteikumu deleģēt tai tiesības piešķirt zinātnes doktora grādu, ja tajā tiek īstenota akreditēta attiecīgā doktorantūras studiju programma un šīs programmas īstenošanā iesaistīti ne mazāk par trim LZP ekspertiem.

Latvijā

Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.

Svarīgākais