Siliņa atvainojas pedagogiem par "asumiem" skolotāju protesta akcijā; savs viedoklis arī Rinkēvičam

© Ģirts Ozoliņš/MN

Šodien notika pedagogu protesta akcija, kuras laikā vairāki tūkstoši izglītības nozares darbinieku bija sanākuši pie valdības ēkas, iestājoties pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu pedagogu slodžu balansēšanai. Viņus uzrunāja arī Ministru prezidente Evika Siliņa.

Premjerministre sadusmojas skolotāju protestā. Viņa vaicāja: “Jūs zināt, par ko esat atnākuši strīdēties? Par ko? Jums valdība nepalielināja algas?" Siliņa aicināja pacelt roku tos pedagogus, kuriem pērn netika palielināts minimālais tarifs. Šis video milzu atrumā izplatījās interneta vidē un cilvēki bija šokēti par premjeras bravūrību un komunikācijas stilu.

Pēc akcijas E. Siliņa savā "Facebook" kontā publicēja garas pārdomas. Un tostarp atvainojās. "Atvainojos tiem skolotājiem, kurus varēja aizskart manis teiktais LIZDA rīkotā protesta laikā, atbildot uz arodbiedrības vadītājas jautājumiem - tas nebija mans nodoms," raksta E. Siliņa.

Savukārt Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču neapmierina Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) komunikācija ar protestējošajiem pedagogiem.

Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" Rinkēvičs norādīja, ka tā [pārāk emocionāli runāt no skatuves protesta laikā] darīt īsti neesot vajadzējis - tā neesot pareizi, jo cilvēkiem ir tiesības protestēt un iestāties par savām tiesībām.

Tāpat viņš norādīja, ka amatpersonai vajadzētu vairāk sarunāties cieņpilni.

Latvijā

Valdība ir apstiprinājusi jauno zāļu uzcenojuma modeli, kuram teorētiski vajadzētu samazināt recepšu zāļu cenas. Tas stāsies spēkā 1. janvārī. Priecāties pāragri. Tā kā konkurence farmācijas tirgū netiek veicināta, diezin vai aptiekās cenas medikamentiem samazināsies – iespējams, tās kļūs vēl lielākas.

Svarīgākais