IZM pārdalīs teju vienu miljonu eiro sporta atbalstam

© unsplash.com

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iekšēji pārdalīs valsts budžeta līdzekļus 984 652 eiro apmērā, lai sniegtu atbalstu sporta jomai, paredz rīkojuma projekts, ko otrdien pieņēma valdība.

Finansējums radies no ietaupījuma šī gada valsts budžeta apakšprogrammā "Valsts ilgtermiņa saistības sportā - dotācija Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) - valsts galvoto aizdevumu atmaksai", kas izveidojies pēc valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas LOK valsts galvoto aizdevumu maksājumu daļējai atmaksai šogad, skaidro IZM.

215 660 eiro paredzēts novirzīt Latvijas bijušo izcilo sportistu, treneru un sporta dalībnieku ikmēneša pabalstiem par mūža ieguldījumu un vienreizējiem materiāliem pabalstiem sporta veterāniem.

628 992 eiro paredzēts novirzīt Latvijas Nacionālā sporta centra (LNSC) sportistu treniņu norises vietas nodrošināšanai. Savukārt 140 000 eiro paredzēts novirzīt Krāslavas novada pašvaldībai, lai nodrošinātu izglītības procesu šajā mācību gadā atbilstoši Krāslavas novada domes un sabiedrības "Wspolnota Polska" noslēgtajam līgumam.

Latvijā

Pēdējās nedēļas laikā Rīgā aizvadīti virkne dažādu cilvēktiesību pasākumu, kas saistīti ar seksuālo minoritāšu interesēm un tiesībām. Šodien notiek arī “Baltic Pride” kumlinācija – gājiens par LGBT+ cilvēku vienlīdzību. Šogad pasākumos piedalās arī pirms gandrīz gada izveidotais Rīgas Kvīru koris. Kas vieno kora dalībniekus un kā kopiena nonākusi līdz kora izveidošanai, to stāsta “360TV ZIŅneši”.

Svarīgākais