Mūzikas akadēmijas rektora amata pienākumus pildīs Ilona Meija

© Dmitrijs Suļžics/MN

Līdz rektora vēlēšanām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektora amata pienākumus pildīs līdzšinējā JVLMA Senāta vadītāja Ilona Meija, medijus informēja akadēmijas vadība.

Rektora amata pienākumus viņa sāks pildīt 1.maijā. Par saviem galvenajiem uzdevumiem Meija izvirzījusi drošas mācību vides un mācību procesa nepārtrauktības nodrošināšanu, kā arī augsto muzikālo standartu saglabāšanu un attīstību.

Pēc tam, kad janvārī kļuva zināms par pasniedzēju iespējamu vardarbīgu attieksmi pret JVLMA studējošajiem, Meija rosinājusi izveidot anonīmo studentu aptauju, kas atklājusi problēmas lielākus apmērus.

JVLMA padome vistuvākajā laikā izsludinās starptautisku konkursu uz rektora vietu. Rektoru izraudzīsies JVLMA Satversmes sapulce, rīkojoties pēc rektora vēlēšanu nolikuma.

Līdzšinējais JVLMA rektors Guntars Prānis pirms nedēļas paziņoja, ka atkāpjas no amata, jo palikšana amatā pēc notikušā seksuālās uzmākšanās skandāla augstskolā apgrūtināšot akadēmijas darbu. Viņš darbu kā rektors turpinās līdz 30.aprīlim.

Kā sākotnēji vēstīja Latvijas Televīzija, JVLMA ir saņēmusi iesniegumus par iespējamu tās pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm. Līdz šim disciplinārsods piemērots vienam pasniedzējam, vēl viens pasniedzējs atstādināts bez iespējām sazināties ar studentiem.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par JVLMA pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.