Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Latvijā šogad slēgs vai reorganizēs 31 izglītības iestādi

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi pašvaldību lēmumus par 31 izglītības iestāžu reorganizāciju vai slēgšanu, liecina IZM apkopotā informācija.

12 izglītības iestādes vai to īstenotais izglītības posms pievienotas citai iestādei. Savukārt izglītības pakāpi mainījušas sešas izglītības iestādes. Divas izglītības iestādes - Jūrmalas Jaundubultu pamatskola un Jūrmalas Pumpuru vidusskola - tiks reorganizētas apvienojot, uz reorganizējamo iestāžu bāzes izveidojot jaunu izglītības iestādi - Jūrmalas valstspilsētas Pumpura Vidusskolu.

No visiem saskaņotajiem pašvaldību lēmumiem deviņi bija par bērnudārziem, galvenokārt Liepājā.

Pērn Latvijā slēgtas vai reorganizētas 52 izglītības iestādes.

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Izskatot jautājumus par pašvaldības lēmuma saskaņošanu, IZM izvērtē izglītības iestādes darba kvalitāti, turpmākās izglītības pieejamību, transporta nodrošinājumu, izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā. Vērā tiek ņemts arī iesaistīto pušu - skolēnu, pedagogu, vecāku - viedoklis, apgalvo IZM.